Ogłoszenia duszpasterskie – 24.06.2012 r. – Uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela

 

Świętując narodziny Jana Chrzciciela, możemy dostrzec, jak Bóg wkracza w życie ludzi. Dowodem na to jest Zachariasz, który przez swoje niedowiarstwo stracił mowę, po to, by ją odzyskać w dniu narodzin swego syna i wielbić Boga z wielką radością. W naszym życiu również Pan Bóg działa. Potrzebujemy tylko, by dostrzec jego obecność i chwalić swoją modlitwą.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

  • nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
  • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

 

2. Zapraszamy na Msze św. dziękczynną z okazji 40 rocznicy powstania diecezji szczecińsko-kamieńskiej dzisiaj o godz. 11.00. Na liturgię zapraszamy szczególnie rodziców wraz z dziećmi urodzonymi w 2000 r., tj. z 12-latkami, z racji na 2000 rocznicę odnalezienia Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej. W czasie Mszy św. nastąpi modlitwa dziękczynno-błagalna w intencji dzieci.

 

3. Zapraszamy na Msze św. imieninową ks. Piotra Skiby dzisiaj o godz. 12.30.

 

4. Spotkanie rady katechetycznej w poniedziałek 25 czerwca o godz. 20.00 w domu parafialnym.

 

5. 29 czerwca (piątek) obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. sprawowana będzie o godz. 18.00. Ofiary zebrane podczas Mszy przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

6. Z niedzielą 1 lipca zmienia się porządek Mszy św. niedzielnych. W okresie wakacyjnym nie będzie odprawianej Mszy św. o godz. 12.30.

 

7. Osoby biorące udział w parafialnej pielgrzymce do Rzymu prosimy o dokonanie do końca czerwca pozostałej wpłaty w złotówkach, tj. 400 zł/osobę

 

8. Dzisiejszej niedzieli przy wyjściu z kościoła, zbierane są przez Caritas do puszki datki na dofinansowanie akcji „Lato 2012”, polegającej na organizowaniu dla dzieci z rodzin ubogich, wielodzietnych oraz zagrożonych patologią wypoczynku wakacyjnego. Za pomoc dziękuję.

 

9. Przy wyjściu z kościoła wyłożony jest kolejny numer biuletynu parafialnego „OKNO” – „Osowskiego Katolika Nowina”. Biuletyn w okresie wakacyjnym nie będzie wydawany. Wznowienie nastąpi z początkiem nowego roku szkolnego. W obecnym numerze mamy program renowacji misji świętych, które odbędą się w naszej parafii od 12 do 15 września. Już teraz zachęcamy, aby w tym terminie zarezerwować sobie czas na udział w renowacji misji świętych. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do ukazywania się biuletynu parafialnego „OKNO”.

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz