Ogłoszenia duszpasterskie – 24.02.2013 r. – II niedziela wielkiego postu

 

 

W drugą niedzielę Wielkiego Postu przychodzimy, aby prosić o umocnienie naszej wiary. Prosta wiara Abrahama znalazła uznanie w oczach Boga. Warto byśmy w rozterkach naszej codzienności pamiętali o tym, że celem naszego życia jest niebo. Przemieniajmy się więc tak, abyśmy się tam wszyscy mogli spotkać.

 

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nowenna do św. Ojca Pio w poniedziałek o godz. 18.00;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00;

• Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek przed Mszą św. wieczorną;

• Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00 dla dzieci i o 18.30 dla dorosłych i młodzieży;

• Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 18.30.

 

2. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. Jest to także dzień dziękczynienia za pontyfikat papieża Benedykta XVI. Po Mszy św., w której m.in. dziękować będziemy Bogu za dar Ojca Świętego Benedykt XVI zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. O godzinie 20.00 przez 8 min. będą biły dzwony kościelne, jako wyraz wdzięczność za 8 lat prowadzenia Kościoła Chrystusowego przez papieża Benedykta XVI. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego Miłosierdzia. W tym dniu odwiedziny chorych w domu z posługą sakramentalną od godz. 900. Okazja do spowiedzi św. od godz. 1700. W sobotę powierzymy naszą rodzinę parafialną Sercu Maryi – najlepszej z Matek.

 

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• zbiórka kandydatów na ministrantów – 02 marca (sobota), godz. 10.00;

• zbiórka ministrantów – 02 marca (sobota), o godz. 10.30;

• koło plastyczne – 02 marca (sobota), godz. 11.00;

• schola muzyczna – 02 marca (sobota), godz. 13.15;

• zmiana tajemnic Żywego Różańca – 03 marca (niedziela), po Mszy św. o godz. 9.30.

 

4. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania śladami św. Pawła w Grecji. Dziesięciodniowa pielgrzymka planowana jest w terminie 18-27 września 2013 r. Całościowy koszt pielgrzymki to 490 euro i 1500 zł. Dokładny plan znajduje się na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym. Osoby, które się zadeklarowały na wspólny wyjazd, proszę o wpłacenie w najbliższym czasie zaliczki wysokości 300 zł.

 

5. Dzisiejszej niedzieli po Mszach św. zbierane są ofiary do puszki na finansowanie projektów misyjnych za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, będą zbierane datki do puszki na obiady dla ubogich dzieci z naszej Dziękuję za okazaną pomoc.

 

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz