Ogłoszenia duszpasterskie – 23.10.2011 r. – XXX niedziela zwykła

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Każdy z nas powołany jest do niesienia Dobrej Nowiny drugiemu człowiekowi. Po Mszach Świętych, przed wejściem do kościoła, ofiarą do puszek będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.

 

2. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00 przed Mszą Świętą. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek przed Mszą Świętą wieczorną.

 

3. Zbliża się powoli listopad – miesiąc zadumy i pamięci o zmarłych. Na ławce przy wyjściu z kościoła wyłożone są karty wypominkowe. Każda jest oznaczona cyfrą, która oznacza dzień miesiąca w którym będziemy się modlić za zmarłych powierzonych naszej modlitwie.

 

4. Nadal można wesprzeć Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie. Koperty na ofiary wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy za dotychczasową troskę o powołania i nasze seminarium.

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz biuletynu parafialnego „Okno”.

 

6. Dziękuję za pomoc w posprzątaniu kościoła, za zaangażowanie się w życie wspólnoty parafialnej oraz za wszelkie ofiary złożone na potrzeby kościoła i parafii.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz