Ogłoszenia duszpasterskie – 23.03.2014 r. – III niedziela Wielkiego Postu

Na początku kolejnego tygodnia Wielkiego Postu niedzielne czytania pokazują, że to Pan Bóg zaspakaja nasze pragnienia. Dlatego nie możemy gardzić Jego słowem, które przywraca naszym sercom nadzieję na życie wieczne. Samarytanka z dzisiejszej Ewangelii rozpoznała, że to Jezus jest żywą wodą. Wołajmy dziś do Boga Ojca, aby dał nam Jezusa, który przez swoją mękę i zmartwychwstanie otwiera dla nas bramy nieba.

1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.30 dla dzieci oraz o 18.30 dla dorosłych i młodzieży;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.30.

2. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Zachęcamy korzystania z tego skarbca łaski.

3. Spotkania formacyjne:

• Parafialny Zespół Caritas w poniedziałek 24 marca o godz. 19.00;

• wykład i ćwiczenia „Słowo – komunikat interpersonalny” w czwartek 27 marca o godz. 19.00;

• koło plastyczne w sobotę 29 marca o godz. 11.00;

• schola muzyczna w sobotę 29 marca o godz. 14.00.

4. W niedzielę 6 kwietnia rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Cezary Korzec, adiunkt US. Nauki będą głoszone podczas wszystkich Mszy świętych niedzielnych, a od poniedziałku do środy o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach.

5. Osoby, które pragną w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na nauki przedmałżeńskie, które odbędą się w terminie od 7 do 10 kwietnia o godz. 20.00 w domu parafialnym. W sposób szczególny przyszłych małżonków zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych.

6. Dziękuję za wszelkie wsparcie finansowe na remont kościoła oraz za dotychczasową pomoc w posprzątaniu i przygotowaniu kościoła do niedzielnej liturgii. Osoby chętne zapraszam, w sobotę 29 marca po Mszy św. (koło godz. 19.00), do prac porządkowych w kościele.

7. Dzisiejszej niedzieli po Mszach św. zbierane są datki do puszki na cele misyjne Kościoła. Dziękuję za okazane wsparcie i życzliwość.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz