Ogłoszenia duszpasterskie – 23.02.2014 r. – VII niedziela zwykła

Dzisiaj Bóg mówi do nas nam: „Bądźcie świętymi”. Choć świętość kojarzy nam się z doskonałością, to jednak Chrystus zapewnia, że możemy ją osiągnąć. Jako skuteczną receptę podpowiada miłość do ludzi. Zachęca nie tylko do miłości bliźniego, ale nawet do miłości wobec nieprzyjaciół. „Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi” – warto dzisiaj zastanowić się nad tym, w jaki sposób potrafimy wypełniać to wezwanie Jezusa.

1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

2. Spotkania formacyjne:

• zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 02 marca po Mszy św. o godz. 9.30.

3. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy w sposób szczególny zwracamy się do Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece nasze codzienne troski. Zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, a później na Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny.

4. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

5. Z nowym semestrem szkolnym, czyli od 1 marca, istnieje możliwość włączenia się do zajęć z języków obcych, dla dzieci i dorosłych, prowadzonych przy parafii. Więcej informacji znajdziemy na parafialnej stronie internetowej.

6. Osoby, które zapisały się na parafialną pielgrzymkę do Matki Bożej w Lourdes i miejsc świętych w Hiszpanii proszę o odebranie w zakrystii po Mszy św. karty zgłoszeniowej oraz wpłacenie, do końca lutego, pierwszej raty wysokości 800 zł.

7. Zachęcamy do włączenia się w działalność grup i wspólnot, jakie istnieją na terenie naszej parafii, aby się wzajemnie wspierać w wyznawaniu naszej wiary. Są to m.in.: Krąg Biblijny, Żywy Różaniec, Parafialny Zespół Caritas, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Ruch Matki w Modlitwie i Akcja Katolicka. Więcej informacji można uzyskać w zakrystii u księdza i na parafialnej stronie internetowej.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

 

Proboszcz