Ogłoszenia duszpasterskie 22.12.2013 r. – IV niedziela Adwentu

W czwartą niedzielę adwentu nasze myśli coraz bardziej biegną w stronę wigilijnego wieczoru. Oczekujemy na przyjście Jezusa, którego prorok zapowiedział słowami: „Dlatego Pan sam da wam znak: Oto Panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel”. Przygotowując się do świąt warto pamiętać, że centralną ich postacią jest Jezus Chrystus, który zbawi swój lud z grzechów. Spotkanie z Synem Bożym wymaga od nas przygotowania serc oraz pojednania z Bogiem i drugim człowiekiem.

1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte w Święta Narodzenia Pańskiego:

• 24 grudnia (wtorek) – wigilia Narodzenia Pańskiego – godz. 22.00 i 24.00;

• 25 grudnia (środa) – Narodzenie Pańskie – porządek niedzielny;

• 26 grudnia (czwartek) – porządek niedzielny.

2. W oktawie Świąt Bożego Narodzenia obchodzić będziemy:

• 26 grudnia (czwartek) – święto św. Szczepana, diakona i pierwszego męczennika. W tradycji polskiej tego dnia w czasie Mszy świętej rzucano zboże w kierunku kapłana na pamiątkę kamienowania św. Szczepana.

• 27 grudnia (piątek) – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na pamiątkę wydarzeń z życia św. Jana podaje się w kościołach wiernym poświęcone wino do picia, by nie szkodziła im żadna trucizna.

• 28 grudnia (sobota) – święto św. Młodzianków, męczenników.

• 29 grudnia (niedziela) – święto Świętej Rodziny. Tego dnia w sposób szczególny zapraszamy na Msze Święta o godz. 12.30, której przewodniczyć będzie Ks. Abp Metropolita Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga. Podczas Mszy Św. poświęcone zostaną nowe drzwi do kościoła – „Porta Fidei”, które są wotum parafian za otrzymane łaski w Roku Wiary. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.

4. Opłatki na stół wigilijny można nabyć dzisiaj w kościele po każdej Mszy świętej.

5. W okresie od Świąt Bożego Narodzenia aż do końca kolędy biuro parafialne będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

6. Wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się w naszej parafii 7 stycznia 2014 r., tj. po Uroczystości Objawienia Pańskiego.

7. Paczki żywnościowe dla ubogich wydawane będą dzisiejszej niedzieli od 17.00 do 18.00 w domu parafialnym. Dziękuję wszystkim osobom, które wsparły powyższe dzieło.

8. Zachęcamy do korzystania z daru Mszy świętej, której nieskończona wartość wypływa z zasług Chrystusa. Z końcem roku dziękujmy Bogu za wszelkie dobra, jakie były udziałem naszym i naszych rodzin. Prośmy Jezusa Chrystusa o błogosławieństwo i opiekę w nowym roku.

9. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby czas Adwentu został jak najlepiej wykorzystany na przygotowanie się na spotkanie z przychodzącym Jezusem Chrystusem. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękuję za wszelką pomoc w przygotowaniu adwentowych śniadań. Paniom z parafialnego Caritasu za zaangażowanie się w dzieło świątecznej pomocy. Księżom i najbliższym współpracownikom za wszelką pomoc Bóg zapłać. A także wszystkim osobą za każdą pomoc materialną, finansową i modlitewną pragnę wyrazić wdzięczność.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wiolettę Cieślik. Niech spoczywa w pokoju.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz