Ogłoszenia duszpasterskie – 22.04.2012 r. – 3 niedziela wielkanocna

W życiu często wybieramy drogę na skróty i mało od siebie wymagamy. Jesteśmy potem niespełnieni i zagubieni. Dziś Jezus podpowiada nam, że możemy osiągnąć pokój serca. Wystarczy z wiarą przyjąć go jako Pana Zmartwychwstałego i zachować Jego naukę. Z odważną nadzieją w przemianę naszych serc prośmy dziś Boga o to, byśmy potrafili opowiadać się za Chrystusem w każdej chwili naszego życia.

 

1. Niedziela dzisiejsza przeżywana jest, jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia, w każdej modlitwie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.

 

2. Zapraszamy w tygodniu na Msze św. o godz. 18.00. Spowiedź święta każdego dnia pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

 

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św.

• Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00 do 18.00

• Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek przed Mszą św.

 

4. Jutro uroczystość świętego Wojciecha – Patrona naszej Ojczyzny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00.

 

5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy II gimnazjum w poniedziałek 23 kwietnia w domu parafialnym. I grupa – godz. 18.00, II grupa – godz. 18.45.

 

6. Zapraszamy na Msze świętą imieninową księdza proboszcza Roberta dzisiaj o godz. 11.00.

 

7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Intencje Mszalne prywatne mogą być sprawowane m.in. w rocznicę ślubu; w dniu imienin czy urodzin; z prośbą o zdanie egzaminów; jako dziękczynienie za otrzymane łaski, czy za zmarłych. W każdą środę o godz. 18.00 odprawiana jest Msza św. za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach, które przedstawione zostały podczas nowenny.

 

8. Polecamy do czytania prasę religijną. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” oraz biuletyn parafialny „Okno”, w którym znajdziemy artykuł dotyczący kultu Matki Bożej Dobrej Rady.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

 

 

Proboszcz