Ogłoszenia duszpasterskie – 21.10.2012 r. – XXIX niedziela zwykła

 

Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który stawia przed nami pytanie o to, czy potrafimy mówić o Bogu. Jednak, aby mówić o Bogu trzeba najpierw dobrze Go poznać. Stąd wynika odpowiedzialność najpierw za swoją wiarę i relację do Boga, a potem także za wiarę innych ludzi. Włączenie się w działalność misyjną jest ważnym krokiem w szukaniu fundamentów swojej wiary. Przybliżmy się więc z ufnością do Boga, który chce abyśmy otrzymali miłosierdzie i umocnienie naszej wiary.

 

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Każdy z nas powołany jest do niesienia Dobrej Nowiny drugiemu człowiekowi. Po Mszach Świętych, przed wejściem do kościoła, ofiarą do puszek będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.

 

2. Zapraszamy w październiku na nabożeństwa w naszym kościele:

• nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w sobotę, który odmawiany będzie przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzą członkowie Żywego Różańca i Koła Przyjaciół Radia Maryja;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

 

3. Spotkanie scholi muzycznej w sobotę, 27 października o godz. 13.15 w domu parafialnym.

 

4. Zbliża się listopad – miesiąc zadumy i pamięci o zmarłych. Na ławce przy wyjściu z kościoła wyłożone są karty wypominkowe. Każda jest oznaczona cyfrą, która oznacza dzień miesiąca, w którym będziemy się modlić za zmarłych powierzonych naszej modlitwie.

 

5. Nadal można wesprzeć Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie. Koperty na ofiary wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy za dotychczasową troskę o powołania i nasze seminarium.

 

6. Dzisiaj w całym Kościele na prośbę Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego odbywa się badanie praktyk niedzielnych w parafii. Liczona jest liczba wiernych i rozdanych komunii świętych. W biuletynie parafialnym OKNO znajdziemy artykuł dotyczący historii i działalności Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego.

 

7. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć pisarza dla dzieci Romana Kempińskiego, pseudonim artystyczny Romcio Tomcio, który będzie promował swoją najnowszą książkę religijną dla dzieci. Po każdej Mszy św. będzie możliwość nabycia najnowszej publikacji autora.

 

8. W ostatnią niedzielę podczas kwesty na stypendia fundowane przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano 1115 zł. Na inwestycję parafialne 2020 zł. Bóg zapłać za wsparcie.

 

9. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. W październiku za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz