Ogłoszenia duszpasterskie – 21.07.2013 r. – XVI niedziela zwykła

 

Eucharystia jest to szczyt miłości Boga do człowieka. Miłość Boga nie zna miary. Stwórca obdarza nas miłością i oczekuje, że również i my odpowiemy miłością na Jego miłość. Niedziela jest dniem, w którym w sposób szczególny przybliżamy się do miłości Boga. Uczestnictwo we Mszy oraz przyjęcie Komunii Świętej, to wyraz naszej miłości względem Boga. Czynimy to w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i świata całego, który bardzo często troszczy się o to co przemija, a nie o to co trwa wiecznie.

1. W okresie wakacyjnym zapraszamy na Msze święte w niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00, a w dzień powszedni o godz. 18.00. Spowiedź św. w tygodniu pół godziny przed Mszą świętą.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

• nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

3. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte jest w środę od godz. 19.00 do 20.00.

4. W czwartek, 25 lipca będziemy obchodzić wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców, a także orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Tego dnia po Mszy św. wieczornej zostaną poświęcone pojazdy mechaniczne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Nadal można się włączyć się w akcją „Tornister pełen uśmiechów”, której celem jest zakup wyprawek szkolnych. Po Mszy św. można w zakrystii zabrać tornister i zapełnić go przyborami szkolnymi. Pełny tornister, przynosimy z powrotem do kościoła, z końcem wakacji. Trafią one do uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego. Część tornistrów otrzymają również dzieci z ubogich rodzin w naszej parafii. W każdym z plecaków znajduje się lista przyborów szkolnych, które należałoby zakupić: kredki, mazaki, zeszyty, piórnik, bloki rysunkowe, wyklejanki, czyli wszystko to, co przydaje się w szkole. Ze względu na to, że w różnych szkołach i klasach obowiązuje inny program nauczania nie kupujemy podręczników. Przy pobraniu tornistrów proszę o podanie swoich danych kontaktowych. Zapraszam do zaangażowania się w powyższe dzieło.

6. Ostatniej niedzieli na inwestycje parafialne zebrane został 1500 zł. Dziękuję za wsparcie.

7. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Do dyspozycji mamy: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się” i „L’osservatore Romano”.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy Bogusława Barszczewskiego. Niech spoczywa w pokoju.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

 

 Proboszcz