Ogłoszenia duszpasterskie – 21.04.2013 r. – IV niedziela wielkanocna

 

Jezus jest Dobrym Pasterzem, który staje dziś między nami i zaprasza, aby pójść za nim. Kroczenie z Bogiem przez życie to gwarancja osiągnięcia celu jakim jest wieczność.

 

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.

 

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

• możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

 

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• Krąg Biblijny 25 kwietnia (czwartek) po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym;

• kółko plastyczne, 27 kwietnia (sobota) o godz. 11.00;

• schola dziecięca, 27 kwietnia (sobota) o godz. 13.15.

 

 

4. Wyjazd ministrantów na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie w sobotę 27 kwietnia, o godz. 7.00 spod domu parafialnego.

 

5. Zachęcamy młodzież do uczestnictwa w Spotkaniach Młodych w Gryficach w dniach od 1 do 3 maja. Więcej informacji w zakrystii i na stronie internetowej www.ichtis.info

 

6. Podczas ostatniej niedzieli na inwestycje parafialne zebrane zostało 2070 zł. Za wszelka pomoc serdecznie dziękuję.

 

7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Szczególnie prośmy Boga za wstawiennictwem Matki Bożej o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Do dyspozycji mamy: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego” „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” i „L’osservatore Romano” oraz biuletyn parafialny „Okno”, w którym znajdziemy zawsze tekst czytań na bieżącą niedzielę, ogłoszenia duszpasterskie, intencje na cały tydzień i tekst dotyczący życia Kościoła powszechnego czy naszej parafii.

 

9. Biuro Pielgrzymkowe Santiago serdecznie zaprasza na pielgrzymkę Śladami Błogosławionej Matki Teresy do Albanii, Macedonii i Czarnogóry – termin pielgrzymki: 18-29.05.2013 r. oraz na pielgrzymkę Beskidzkim Szlakiem – w terminie 29.04-05.05.2013 r. Więcej informacji na stronie internetowej biura pielgrzymkowego Santiago.

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz