Ogłoszenia duszpasterskie – 13.11.2011 r. – XXXIII niedziela zwykła

Bóg wzywa ba dzisiaj do czuwania, aby dzień, kiesy Pan przyjdzie, nas nie zaskoczył. Każdy z nas otrzymał dar zbawienia. Czy przyjmuję i troszczę się o ten dar, czy też zakopuję go i z lekiem bądź obojętnością podchodzę do niego?

 

1. Jednym z wielu znaków wyrażania naszej pamięci modlitewnej o zmarłych są wypominki. W naszym kościele są one w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych członków rodziny, przyjaciół, znajomych

 

2. W listopadzie – miesiącu refleksji i zadumy nad życiem i śmiercią zachęcamy również do ofiarowania za drogich nam zmarłych Mszy św.

 

3. W piątek zakończyły się „Misje u stóp Krzyża”. Dziękuję za udział w tych dniach medytacji, zamyślenia i czuwania u stóp Krzyża – kopi najstarszego zachowanego na Pomorzu Zachodnim Krzyża Ottonowego z konkatedry w Kamieniu Pomorskim oraz przy Relikwiach Drzewa Krzyża Świętego w Relikwiarzu z Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Boskiej Bolesnej w kaplicy Brzozdowieckiej w konkatedrze w Kamieniu Pomorskim.

 

 

4. Spotkania formacyjne:

• I klasa gimnazjum –15 listopada (wtorek), godz. 19.00 w domu parafialnym;

• II klasa gimnazjum – 14 listopada (poniedziałek), godz. 18.00 – I grupa, 18.45 – II grupa w domu parafialnym;

 

5. Taca z dzisiejszej kolekty mszalnej przeznaczona jest na parafialne cele inwestycyjne. Dziękuję za wszelkie dotychczasowe wsparcie modlitewne i finansowe.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i biuletynu parafialnego „Okno”.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz