Ogłoszenia duszpasterskie – 20.11.2011 r. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

„Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych. Mnieście uczynili’ – te słowa przypominają wyraźnie, że wiara w Jezusa to nie tylko słowa lecz konkretne dobro świadczone bliźniemu. To po uczynkach Pan pozna swoje owce przy końcu świata.

 

1. Trwamy w pamięci modlitewnej o zmarłych. Zapraszamy na wypominki, które w naszym kościele są w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. Zachęcamy również do ofiarowania za bliskich nam zmarłych Mszy św.

 

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00 przed Mszą Świętą. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek przed Mszą Świętą wieczorną. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

3. Za tydzień 27 listopada, w I Niedzielę Adwentu, zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć w kościele we wszystkie niedziele Adwentu oraz w kancelarii parafialnej. Tego dnia będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej alumna z Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego, który razem z nami będzie się modlić o powołania kapłańskie i zakonne oraz pragnie wyrazić wdzięczność za modlitwę, pomoc duchową i materialną na rzecz naszego Szczecińskiego Seminarium.

 

4. Spotkania formacyjne:

• Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej –21 listopada (poniedziałek), godz. 18.30 w domu parafialnym;

• Rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej – 21 listopada (poniedziałek), godz. 19.00 w domu parafialnym;

 

5. Osoby uczestniczące w parafialnej pielgrzymce do Ziemi Świętej zapraszam na spotkanie popielgrzymkowe w piątek 25 listopada o godz. 19.00 w domu parafialnym.

 

6. Ostatniej niedzieli na parafialne cele inwestycyjne, podczas kolekty mszalnej zebrane zostało 1709 zł. Dziękuję za wszelkie dotychczasowe wsparcie. W szczególności za posprzątanie i przygotowanie kościoła oraz terenu przykościelnego do niedzielnej liturgii.

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i biuletynu parafialnego „Okno” w którym znajduje się kolejna część artykułu: CZYŚCIEC – niezbędne oczyszczenie przed spotkaniem z Bogiem.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz