Ogłoszenia duszpasterskie – 20.05.2012 r. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

Wniebowstąpienie Jezusa pokazuje nam cel naszych dążeń. Niebo to nasze przeznaczenie. Chrystus poleca, abyśmy najpierw z pomocą Ducha Świętego głosili Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi. To zadanie, w którego wypełnianiu nie możemy Jezusa zawieść. Ciesząc się z Jego wniebowstąpienia, jednocześnie prosimy dziś o siły do ewangelizowania naszych rodzin i całego świata.

 

1. Zapraszamy w maju na nabożeństwa w naszym kościele:

• nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21.00.

• Możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

 

 

2. Dzisiejszej niedzieli goszczą w naszej wspólnocie parafialnej osoby należące do katolickiego ruchu Rodziny Radia Maryja. Po każdej Mszy św., przed wejściem do świątyni, będzie można się zapisać do parafialnego koło Rodziny Radia Maryja. 23 maja w środę o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjno-formacyjne połączone z wyborami zarządu koła. Spotkanie poprzedzi Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Dziękuję członkom Rodziny Radia Maryja za pomoc i zaangażowanie się w uruchomieni koła w naszej parafii.

 

3. W niedzielę 27 maja zostanie udzielony na Mszy św. o godz. 10.30 i 12.30 sakrament I Komunii Świętej. Ponadto Msze święte w tym dniu będą o godz. 8.00, 9.30 i 19.00. Pierwsza spowiedź święta dla dzieci w sobotę 26 maja o godz. 9.00. Przygotowanie kościoła i placu przykościelnego do liturgii w piątek 25 maja, godz. 19.00. Próby dla dzieci według podanego wcześniej terminarza. Obecność dzieci na próbach w kościele obowiązkowa.

 

4. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 3 czerwca na Mszy św. o godz. 12.30. Spowiedź święta dla dzieci w piątek 01 czerwca od godz. 17.00 do 18.00. Próby 28 i 31 maja o godz. 19.00 w kościele.

 

5. Tydzień temu, w niedzielę, został udzielony grupie młodzieży z rąk ks. bpa Antoniego Dziemianko sakrament bierzmowania. Dziękuję bierzmowanym i ich rodzinom za dar ołtarza dla parafii – głęboka patena, a także za modlitewną postawę, przygotowanie Kościoła do uroczystości i wsparcie finansowe Kościoła na Białorusi. Pani Elżbiecie Filcek dziękuję za prowadzenie spotkań przygotowujących młodzież do przyjęcia sakramentu dojrzałości.

 

6. Ostatniej niedzieli na cele inwestycyjne parafii zebrane zostało 1550 zł. Za pomoc i wsparcie dziękuję.

 

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz