Ogłoszenia duszpasterskie – 20.01.2013 r. – II niedziela zwykła

 

Udział we Mszy św. jest dla nas źródłem jedności. Przeżywając Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan chcemy Boga prosić o zjednoczenie wszystkich, którzy do niego się przyznają. Chcemy wziąć sobie do serca słowa św. Pawła, które usłyszymy w drugim czytaniu: „Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich”. Jednego Boga prosimy dziś o jedność wszystkich wyznawców Jezusa Chrystusa.

 

1. Zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Dziękuję za wspólną, rodzinną modlitwę, za serdeczne przyjęcie oraz za składane ofiary.

 

2. Powracamy do stałego porządku odprawiania Mszy św. i nabożeństw. W dzień powszedni zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 oraz na:

• Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

 

3. Biuro parafialne czynne jest w środę o godz. od 19.00 do 20.00.

 

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• Krąg Biblijny w czwartek 24 stycznia po Mszy św. wieczornej.

• koło plastyczne w sobotę 26 stycznia o godz. 11.00;

• schola dziecięca w sobotę 26 stycznia o godz. 13.15;

 

5. W Roku Wiary pragniemy zgłębiać nasze relacje z Bogiem, dlatego zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania śladami św. Pawła w Grecji. Dziesięciodniowa parafialna pielgrzymka do Grecji planowana jest w terminie 18-27 września 2013 r. Całościowy koszt pielgrzymki to 490 euro i 1500 zł. Cena obejmuje m.in.: noclegi w hotelu z śniadaniem i kolacją; przelot samolotem, autokar na całej trasie w Grecji; transfery na lotnisko; opieka pilota przewodnika w języku polskim; przewodników z licencją na wymaganych obiektach historycznych; bilety wstępów do obiektów historycznych oraz ubezpieczenie. Dokładny plan znajduje się w biuletynie parafialnym „Okno” i na parafialnej stronie internetowej. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

 

6. Na potrzeby inwestycyjne parafii ostatniej niedzieli zebrane zostało 1800 zł. Istnieje także możliwość ofiarowania 1% z podatku na zaplanowane prace remontowe w naszym kościele. Za wszelką dotychczasową pomoc, zrozumienie i wsparcie dziękuję.

 

7. Dzisiejszej niedzieli po Mszach świętych zbierane są datki do puszki na potrzeby międzynarodowej organizacji katolickiej Kościół w Potrzebie – Kirche In Not. Bóg zapłać za pomoc.

 

8. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Intencje Mszalne prywatne mogą być sprawowane m.in. w rocznicę ślubu; w dniu imienin czy urodzin; z prośbą o zdanie egzaminów; jako dziękczynienie za otrzymane łaski, czy za zmarłych. W każdą środę o godz. 18.00 odprawiana jest Msza św. za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach, które przedstawione zostały podczas nowenny.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz