Ogłoszenia duszpasterskie – 19.08.2012 r. – XX niedziela zwykła

 

Wobec innych ludzi często chcemy uchodzić za takich, którzy mają coś do powiedzenia. Chcemy, aby o nas mówiono, że jesteśmy mądrzy. Dziś słowo Boże bardzo mocno podkreśla, że mamy postępować jak mądrzy. Wyraźnie jednak kieruje nasz wzrok w stronę niepojętego ludzkim rozumem cudu. Tym cudem jest przemiana jaka dokonuje się na ołtarzu podczas każdej Mszy. Pan Jezus mówi nam: „Kto spożywa moje ciało i krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.” Potraktujmy te słowa jako życzliwą podpowiedź pokazującą gdzie szukać mądrości Bożej.

 

 

1. Msze święte w okresie wakacji odprawiane są w niedzielę o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00, a w dzień powszedni o godz. 18.00. Możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej istnieje w dni powszednie pół godziny przed Mszą Świętą. Z niedzielą 02 września powracamy do całorocznego porządku odprawiania Mszy świętych.

 

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00 przed Mszą Świętą. Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

3. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję „Tornister pełen uśmiechu” i nadal prosimy, aby w miarę możliwości plecaki wraz z wyprawką szkolną przynieść do zakrystii, albo do domu parafialnego.

 

4. Osoby biorące udział w wrześniowej pielgrzymce do grobu błogosławionego Jana Pawła II i do sanktuariów we Włoszech prosimy o regulowanie pozostałej części wpłaty – 310 Euro.

 

5. Ostatniej niedzieli na cele inwestycyjne parafii zebrane zostało 1780 zł. Bóg zapłać za wsparcie finasowe.

 

6. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz