Ogłoszenia duszpasterskie – 19.05.2013 r. – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Zesłanie Ducha Świętego jest darem Pana Boga dla nas. Kto będzie świadomie korzystał z darów Bożego Ducha, temu wystarczy sił w trosce o rozwój wiary i gorliwe wypełnianie obowiązków codziennego życia. Dlatego dziś z odwagą otwórzmy serca i pozwólmy, aby Ducha Święty je wypełnił. Niech Jego dary pomogą nam zawsze przyznawać się do Chrystusa.

 

1. Nabożeństwa w naszym kościele:

• nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. W sposób szczególny zapraszamy na Litanię loretańską w sobotę, która odmawiana jest przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym.

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21.00.

 

2. Spotkania formacyjne:

• Krąg Biblijny, 23 maja (czwartek) po Mszy św. wieczornej;

• zbiórka ministrantów, 25 maja (sobota) o godz. 11.30;

• kółko plastyczne, 25 maja (sobota) o godz. 11.00;

• schola dziecięca, 25 maja (sobota) o godz. 13.15;

• dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wg ustalonego terminarza umieszczonego na internetowej stronie parafialnej.

 

3. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony młodzieży z naszej parafii 21 maja (wtorek) o godz. 16.00. Uroczystości przewodniczyć będzie bp Władysław Blin. Przygotowanie kościoła i placu przykościelnego do uroczystości w poniedziałek 20 maja o godz. 20.30.

 

4. Uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 26 maja na Mszach św. o godz. 10.30; 12.00 i 13.30. Ponadto Msze św. sprawowane będą o godz. 8.00, 9.00 i 19.00. Spowiedź święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin w sobotę 25 maja o godz. 10.00 w kościele. Przygotowanie kościoła i placu przykościelnego do uroczystości w piątek 24 maja o godz. 19.45.

 

5. 30 maja obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Miodową, Kwiatów Polskich, Wiśniowa, Mokra, Niebiańska, Chmurna. Proszę członków poszczególnych grup parafialnych oraz parafian zamieszkujące wymienione ulice o podjęcie inicjatywy zbudowania ołtarzy w miejscach: I – skrzyżowanie ulic Wiśniowa i Urocza – Żywy Różaniec, Caritas; II – ulica Mokra na wysokości ul. Junackiej – Koło Przyjaciół Radia Maryja, Krąg Biblijny; III – skrzyżowanie ulic Mokra i Kluka – rodziny młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i w tym roku bierzmowana; IV – ulica Obłoków na wysokości garażów – rodziny ministrantów i dzieci pierwszokomunijnych. Spotkanie organizacyjne osób chętnych do pomocy z liderami poszczególnych grup we wtorek 28 maja o godz. 1900 na miejscu gdzie będą ołtarze.

 

6. Z dniem dzisiejszym mając na uwadze dobro duchowe parafian powołana zostaje do życia przy parafii Matki Bożej Bolesnej w Szczecinie wspólnota o nazwie „Matki w Modlitwie”. Ruch „Matki w Modlitwie” skupia matki modlące się wspólnie za swoje dzieci i wnuki. Obejmuje zasięgiem również kobiety, które nie mają swoich dzieci. Działa obecnie w ponad 90 krajach. Oprócz katolickich istnieją również wspólnoty prawosławne i protestanckie. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej i w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno”.

 

7. W ostatnią niedzielę na cele inwestycyjne parafii zebrane zostało 1900 zł. Za wszelką pomoc Bóg zapłać.

 

8. W tym tygodniu wspólnota parafialna pożegnała śp. Grzegorza Tomczak. Niech spoczywa w pokoju.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz