Ogłoszenia duszpasterskie – 19.02.2012 r. – 7 niedziela zwykła

 

Podobni jesteśmy do paralityka z dzisiejszej Ewangelii, niezdolni, by zbliżyć się do Miłości. I tak jak on potrzebujemy kogoś, kto nas zaprowadzi do Pana. Ewangelia dzisiejsza ukazuje, że aby zostać uzdrowionym orz rozgrzeszonym, potrzebujemy Kościoła. To on pomaga nam przyjąć dar nawrócenia, który jest owocem działania Boga przez miłość w życiu człowieka. To w odpowiedzi na nie możemy przemienić nasze myślenie, nasz stosunek i nasze spojrzenie na siebie, na bliźnich, na świat, na Boga.

 

1. Podczas dzisiejszych Mszy św., gościmy w naszej wspólnocie parafialnej członków ruchu kościelnego – Kościół Domowy. Małżonków i rodziny (bez względu na wiek i staż małżeński) chętne pogłębiać swoją duchowość małżeńską, czyli dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem, a także chcące tworzyć najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim zapraszamy dzisiaj na spotkanie o godz. 15.00 w domu parafialnym.

 

2. W środę, 22 marca przypada Środa Popielcowa. Msze święte z poświęceniem popiołu oraz posypaniem głów w naszym kościele będą o godz. 8.00, 18.00 i 19.30. Akt ten symbolizuje ułomność i przemijalność człowieka, jest znakiem żałoby i pokuty. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość – nie spożywa się pokarmów mięsnych i post ścisły – tylko jeden posiłek do syta, dwa mniejsze. Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14 roku życia, a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60 roku życia.

 

3. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.30 dla dzieci i o 18.30 dla dorosłych i młodzieży. W związku z tym, przez okres Wielkiego Postu, nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.30.

 

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej – 20 luty (poniedziałek), godz. 18.30

• Rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej – 20 luty (poniedziałek), godz. 19.00

• Zbiórka kandydatów na ministrantów – 25 luty (sobota), godz. 10.30

• Zbiórka ministrantów – 25 luty (sobota), godz. 11.00

 

5. Zachęcamy do udziału, w dniach od 17 do 25 września, w pielgrzymce do grobu błogosławionego Jana Pawła II do Rzymu. Ponadto zostaną odwiedzone m. in. miejsca: San Giovanni Rottondo (sanktuarium św. Ojca Pio), Monte San Angelo (najstarsze średniowieczne sanktuarium św. Michała Archanioła), Lanciano (miejsce cudu eucharystycznego), czy Asyż (miasto św. Franciszka i św. Klary). Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym. Plan pielgrzymki wyłożony jest na stoliku przy wyjściu, a także znajduje się na parafialnej stronie internetowej.

 

6. Podczas Mszy św. z ostatniej niedzieli na zabieg osuszania i izolacji ścian oraz fundamentów kościoła uzbierane zostało 1541 zł. Dziękuję za każde wsparcie.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz