Ogłoszenia duszpasterskie – 14.10.2012 r. – XXVIII niedziela zwykła

„Co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?” To pytanie z dzisiejszej Ewangelii przypomina nam, że nasze życie nie ogranicza się jedynie do prostych, codziennych czynności. Sens życia to coś więcej, bo sięga do wieczności. Pan Bóg stopniowo każdemu z nas pozwala odkryć głębię i wartość naszego człowieczeństwa. Dziś prośmy Go o dar mądrości w dobrym wykorzystaniu tego skarbu, jakim jest ludzkie życie.

 

1. Przeżywam dzisiaj kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – papież rodziny”. Po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszki na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Za wszelką pomoc Bóg zapłać.

 

2. Zapraszamy w październiku na nabożeństwa w naszym kościele:

• nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w sobotę, który odmawiany będzie przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzą członkowie Żywego Różańca i Koła Przyjaciół Radia Maryja;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

 

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. w poniedziałek, 15 października o godz. 18.00;

• spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w poniedziałek, 15 października o godz. 19.00;

• koło plastyczne w sobotę 20 października o godz. 11.00;

• młodzież i dzieci, które zgłosiły chęć przynależenia do scholi parafialnej mają pierwsze spotkanie organizacyjne w sobotę 20 października o godz. 11.00

 

4. Zapraszamy osoby, które brały udział w parafialnej pielgrzymce do grobu bł. Jana Pawła II i sanktuariów we Włoszech na Msze św. we wtorek, 16 października o godz. 18.00, a później na spotkanie do domu parafialnego.

 

5. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Wyraża się ona m.in. w modlitwie o powołania, ale także w pomocy w utrzymaniu lokalnego seminarium. Nasza parafia, tak jak i inne parafie naszej diecezji, zobowiązana jest do finansowego wsparcia Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i jeśli ktoś uzna za słuszne i chciałby wesprzeć szczecińskie seminarium to można złożyć w nich ofiarę i zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. Za wszelką pomoc i troskę o powołania już teraz serdecznie dziękuję.

 

6. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę podczas Mszy św. przeznaczone zostaną na cele inwestycyjne prowadzone przez parafię. Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję.

 

7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. W październiku za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz