Ogłoszenia duszpasterskie – 17.06.2012 r. – XI niedziela zwykła

 

Nasze życie to ciągła próba zrozumienia, czym jest królestwo Boże. Jesteśmy podobni do maleńkiego ziarna gorczycy, które dopiero po pewnym czasie wypuszcza wielkie gałęzie. My tez dopiero potrzebujemy czasu, aby zapragnąć nieba i żyć dobrze. Musimy tylko uważać, żeby nie zmarnować ani chwili z naszego życia, które jest nam dane od Boga.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

  • nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
  • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00.
  • Możliwość spowiedzi w dzień powszedni – pół godziny przed Mszą św.

 

2. Spotkania formacyjne:

  • Zbiórka ministrantów w sobotę 23 czerwca o godz. 9.00 w domu parafialnym.

 

3. Zapraszamy na Msze św. dziękczynną z okazji 40 rocznicy powstania diecezji szczecińsko-kamieńskiej w niedzielę 24 czerwca o godz. 11.00. Na liturgię zapraszamy szczególnie rodziców wraz z dziećmi urodzonymi w 2000 r., tj. z 12-latkami, z racji na 2000 rocznicę odnalezienia Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej. W czasie Mszy św. nastąpi modlitwa dziękczynno-błagalna w intencji dzieci.

 

4. Zapraszamy na Msze św. imieninową ks. Piotra Skiby w niedzielę, 24 czerwca o godz. 12.30.

 

5. Z niedzielą 1 lipca zmienia się porządek Mszy św. niedzielnych. W okresie wakacyjnym nie będzie odprawianej Mszy św. o godz. 12.30.

 

6. W zakrystii są do odebrania zdjęcia z tegorocznego bierzmowania.

 

7. Osoby biorące udział w parafialnej pielgrzymce do Rzymu prosimy o dokonanie do końca czerwca pozostałej wpłaty w złotówkach. Całościowy koszt pielgrzymki to 700 zł i 310 Euro na osobę.

 

8. Ostatniej niedzieli na cele inwestycyjne podczas kolekty mszalnej zebrane zostało 1780 zł. Za wsparcie Bóg zapłać.

 

9. Dzisiejszej niedzieli i za tydzień po Mszach św., przy wyjściu z kościoła, zbierane będą przez Caritas do puszki datki na dofinansowanie akcji „Lato 2012”, polegającej na organizowaniu dla dzieci z rodzin ubogich, wielodzietnych oraz zagrożonych patologią wypoczynku wakacyjnego. Za pomoc dziękuję.

 

10. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Szczególnie w czerwcu uciekajmy się do Serca Jezusowego z prośbą o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz