Ogłoszenia duszpasterskie – 16.12.2012 r. – III niedziela Adwentu

 

Trzecia niedziela adwentu nazywana jest niedzielą radości (gaudete). Powodem tej radości jest obecność Pana Boga w naszym życiu i zbliżające się święta. Warto abyśmy zastanowili się dzisiaj, czy rzeczywiście potrafimy zobaczyć działanie Boga w naszym życiu. Radość w sercu i łagodność wobec ludzi to najlepsze potwierdzenie, że tak jest naprawdę.

 

1. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. kan. mgr Janusz Szczepaniak, Ojciec Duchowny w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym. Nauki głoszone będą na Mszach św. w niedzielę i od poniedziałku do środy na Mszy św. wieczornej o godz. 1800. Zapraszamy.

2. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapraszamy na ostatnie już Roraty we wtorek i czwartek (zakończenie rorat) o godz. 6.30. Po wspólnej modlitwie rodzice dzieci pierwszokomunijnych zapraszają wszystkich na wspólne śniadanie do domu parafialnego. Pragnę podziękować rodzicom za wszelką pomoc w przygotowaniu adwentowych śniadań.

3. Spotkania opłatkowe w domu parafialnym:

• ministranci, kandydaci na ministrantów wraz z rodzicami, niedziela 16 grudnia o godz. 17.00;

• dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, poniedziałek 17 grudnia o godz. 18.00;

• Rady Parafialne w czwartek, 20 grudnia o godz. 19.00;

• Grupy parafialne (Żywy Różaniec, Radio Maryja, Akcja Katolicka, Caritas, Krąg Biblijny i osoby chętne) w piątek 21 grudnia o godz. 18.30;

 

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• koło plastyczne w sobotę 22 grudnia o godz. 11.00;

• próba dzieci biorących udział w parafialnych jasełkach w sobotę, 22 grudnia o godz. 13.00;

 

5. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 

6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek 21 grudnia od godz. 9.00.

 

7. Parafialny Zespół Caritas kontynuuje akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Nabywając świece na stół wigilijny wspieramy najbardziej potrzebujących. Dzisiejszej niedzieli oraz od poniedziałku do piątku w kościele podczas Mszy świętych wystawiony będzie przez Caritas kosz na dary, z których zostaną zrobione paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii. Prosimy o otwartość serca i na miarę możliwości wsparcie, poprzez ofiarowanie produktów spożywczych, chemii domowej, słodyczy czy zabawek, dla najuboższych wśród nas. Wydawanie paczek dla ubogich w sobotę od godz. 15.00 do 16.00.

 

8. Dzisiaj po Mszach św. dzieci z parafialnego koło plastycznego wystawiają kiermasz ze świątecznymi dekoracjami. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby koła plastycznego.

 

9. Msze święte w Święta Bożego Narodzenia odprawiane będą według porządku: w Wigilię – 24 grudnia o godz. 22.00 i 24.00, a w pierwszy i drugi dzień świat tak jak w niedzielę.

 

10. W okresie od rekolekcji adwentowych aż do końca kolędy biuro parafialne będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

 

11. Opłatki na stół wigilijny można nabyć po każdej Mszy świętej niedzielnej i w tygodniu w domu parafialnym.

 

12. Ostatniej niedzieli na cele inwestycyjne zebrane zostało 1.900 zł. Za wsparcie finansowe Bóg zapłać.

 

13. W zakrystii nadal można złożyć podpis przeciw dofinansowywaniu przez Miasto Szczecin procedur „in vitro”.

 

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz