Ogłoszenia duszpasterskie – 16.10.2011 r. – XXIX niedziela zwykła

 

1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00 przed Mszą Świętą. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek przed Mszą Świętą wieczorną.

 

2. Spotkania formacyjne:

• Dzieci pierwszokomunijne – 17 października (poniedziałek), godz. 18.30

• Krąg Biblijny – 19 października (środa), godz. 19.00

 

3. W ostatnią niedzielę podczas kwesty na stypendia fundowane przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano 1084 zł. Na inwestycję parafialne 1800 zł. Bóg zapłać.

 

4. Parafialny Zespół Caritas przeprowadza dzisiaj kwestę przykościelną do puszek. Zebrane datki wesprą dzieła prowadzone przez Caritas.

 

5. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Wyraża się ona m.in. w modlitwie o powołania, ale także w pomocy w utrzymaniu lokalnego seminarium. Zachęcamy do wsparcia Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Jeżeli ktoś uzna za słuszne i chciałby wesprzeć szczecińskie seminarium to można nadal złożyć ofiarę do wyłożonych koper i zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. Za wszelką pomoc i troskę o powołania już teraz serdecznie dziękujemy.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” oraz biuletynu parafialnego „Okno”.

 

7. Dzisiaj w całym Kościele na prośbę Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego odbywa się badanie praktyk niedzielnych w parafii. Liczona jest liczba wiernych i rozdanych komunii świętych.

 

8. Dziękuję za pomoc w posprzątaniu kościoła, za zaangażowanie się w życie wspólnoty parafialnej oraz za wszelkie ofiary złożone na potrzeby kościoła i parafii.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz