Ogłoszenia duszpasterskie – 16.09.2012 r. – XXIV niedziela zwykła

 

Nie możemy wstydzić się Jezusa, nie możemy wstydzić się wiary. To oczywiste. – Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? – pyta dziś św. Jakub. Warto dziś zastanowić się nad tym, czy w moim postępowaniu widać, że jestem wierzący. W pracy, w zachowaniu wobec rodziny, w każdym wypowiedzianym słowie warto kierować się nauką Chrystusa. Bo wtedy, zgodnie z Jego zapewnieniami, zachowamy swoje życie.

 

1. 15 września przeżywaliśmy w naszej wspólnocie dzień odpustu parafialnego. Dziękuję wszystkim parafianom za wspólną modlitwę, za udział w uroczystej Mszy św. Pragnę podziękować również za świadectwo wiary, jakim był udział w parafialnej renowacji misji świętych. Swoje wyrazy uznania kieruję do panów, którzy pomogli odnowić krzyż stojący przy lesie na ulicy Miodowej. Jednocześnie serdecznie proszę członków Koła Przyjaciół Radia Maryja, aby objęli swoją opieką krzyż przydrożny stojący przy lesie oraz krzyż misyjny stojący przy kościele.

 

2. Wyjazd na pielgrzymkę do grobu błogosławionego Jana Pawła II i sanktuariów we Włoszech dzisiaj, w niedzielę 16 września o godz. 23.00 z parkingu przy naszym kościele.

 

3. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się po Mszy św. w zakrystii kościoła.

 

4. Serdecznie zapraszamy do odebrania po Mszy św. w zakrystii pisemnych podziękowań za zaangażowanie się w akcje „Tornister pełen uśmiechów”.

 

5. Ostatniej niedzieli podczas kolekty mszalnej na inwestycje parafialne zebrane zostało 2.270 zł. Serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy wspomagają parafię w podejmowanych przedsięwzięciach.

 

6. Dzisiaj po każdej Mszy św. przed wyjściem z kościoła zbierane są ofiary do puszki na KUL i Wydział Teologiczny US. Bóg zapłać za wsparcie.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz