Ogłoszenia duszpasterskie – 16.03.2014 r. – II niedziela Wielkiego Postu

W drugą niedzielę Wielkiego Postu usłyszmy zachętę do wytrwania w trudach podejmowanych po to, aby żyć w zgodzie z Ewangelią. W scenie przemienienia Jezus Chrystus odkrywa dziś przed nami prawdę o tym, że jest prawdziwym Bogiem. Zapewnia też każdego z nas, że nie trzeba się Go lękać. Z odwagą zaprośmy Jezusa do naszego życia, aby pomagał nam stawać się lepszymi dla drugiego człowieka.

1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 1730 dla dzieci oraz o 18.30 dla dorosłych i młodzieży;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.30.

2. Przypominamy również, że za udział w nabożeństw – Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale – możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Nie zaniedbujmy korzystania z tego skarbca łaski.

3. Spotkania formacyjne:

• dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej w poniedziałek 17 marca o godz. 18.00;

• kandydaci na ministranta w sobotę 22 marca o godz. 10.30;

• koło plastyczne w sobotę 22 marca o godz. 11.00;

• schola muzyczna w sobotę 22 marca o godz. 13.15.

4. W środę, 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin oraz osoby noszące jego imię. Zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00.

5. Zapraszamy na darmowe wykłady i ćwiczenia „Słowo – komunikat interpersonalny”. Spotkania prowadzi Pan Sylwester Woroniecki, aktor i coach komunikacji interpersonalnej. Spotkania odbędą się w domu parafialnym w dniach: 20 i 27 marca oraz 3 kwietnia od godz. 19.00 do 21.00. Ilość miejsc ograniczona. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń, parafialnej stronie internetowej.

6. Tydzień temu na cele inwestycyjne zebrane zostało 2300 zł. Dziękuję za wsparcie finansowe. Obecnie trwają prace związane z regotyzacją i pomalowaniem kościoła oraz wstawieniem nowych drzwi do pomieszczeń gospodarczych w zakrystii. Dziękuję także za dotychczasową pomoc w posprzątaniu i przygotowaniu kościoła do niedzielnej liturgii. Osoby chętne zapraszam, w sobotę 22 marca po Mszy św. (koło godz. 19.00), do prac porządkowych w kościele.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz