Ogłoszenia duszpasterskie – 16.02.2014 r. – VI niedziela zwykła

Wielkim skarbem są dla nas są Boże przykazania. Mamy obowiązek, aby je przestrzegać, choć nieraz przychodzi nam to z trudem. Ewangelia przestrzega dzisiaj: „Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim”. Warto zastanowić się nad tym, jak wygląda moje wypełnianie przykazań począwszy od przykazania miłości i Dekalogu.

1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

2. Zapraszamy na Msze św. imieninową ks. Zbigniewa, dzisiejszej niedzieli o godz. 11.00. Pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach.

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• koło plastyczne w sobotę 22 lutego, godz. 11.00.

4. Ostatniej niedzieli na cele inwestycyjne zebrana zostało na tacę podczas Mszy św. 2100 zł. Dziękuję serdecznie za wsparcie finansowe i za wszelką pomoc na rzecz wspólnoty parafialnej.

5. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

6. Z nowym semestrem szkolnym, czyli od 1 marca, istnieje możliwość włączenia się do zajęć z języków obcych, dla dzieci i dorosłych, prowadzonych przy parafii. Więcej informacji znajdziemy na parafialnej stronie internetowej.

7. Osoby, które zapisały się na parafialną pielgrzymkę do Matki Bożej w Lourdes i miejsc świętych w Hiszpanii proszę o odebranie w zakrystii po Mszy św. karty zgłoszeniowej oraz wpłacenie, do końca lutego, pierwszej raty wysokości 800 zł.

8. Zachęcamy do włączenia się w działalność grup i wspólnot, jakie istnieją na terenie naszej parafii, aby się wzajemnie wspierać w wyznawaniu naszej wiary. Są to m.in.: Krąg Biblijny, Żywy Różaniec, Parafialny Zespół Caritas, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Ruch Matki w Modlitwie i Akcja Katolicka. Więcej informacji można uzyskać w zakrystii u księdza.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Górę. Niech spoczywa w pokoju.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz