Ogłoszenia duszpasterskie – 15.12.2013 r. – III niedziela Adwentu

Oczekiwanie na spotkanie z fascynującą osobą budzi dreszcz emocji. Tak też powinno być z nami podczas Adwentu. Przygotowanie do spotkania z przychodzącym Chrystusem ma nas mobilizować do przemiany serca. Nie trzeba się bać, bo „On sam przychodzi, aby nas zbawić”.

 

1. Rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. kan. dr Zbigniew Woźniak, obecnie adiunkt WT US. Nauki głoszone będą na Mszach św. w niedzielę i od poniedziałku do środy na Mszy św. wieczornej o godz. 1800. Zapraszamy do udziału w tym świętym czasie, a Księdza Rekolekcjonistę

2. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapraszamy na Roraty we wtorek i czwartek o godz. 6.30. Po wspólnej modlitwie rodzice dzieci pierwszokomunijnych zapraszają wszystkich na wspólne śniadanie do domu parafialnego Już teraz pragnę podziękować rodzicom za wszelką pomoc w przygotowaniu adwentowych śniadań.

3. Zapraszamy w grudniu na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

4. Spotkania opłatkowe w domu parafialnym:

• dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, poniedziałek 16 grudnia o godz. 18.30;

• Rady Parafialne we wtorek, 17 grudnia o godz. 19.00;

• Grupy parafialne (Żywy Różaniec, Radio Maryja, Akcja Katolicka, Caritas, Krąg Biblijny, Matki w Modlitwie i osoby chętne) w czwartek 19 grudnia o godz. 19.00;

• ministranci, kandydaci na ministrantów oraz schola muzyczna wraz z rodzicami w piątek 20 grudnia o godz. 19.00;

5. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• koło plastyczne w sobotę 21 grudnia o godz. 11.00;

6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek 20 grudnia od godz. 9.00.

7. Parafialny Zespół Caritas kontynuuje akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Dzisiejszej niedzieli oraz od poniedziałku do piątku w kościele podczas Mszy świętych wystawiony będzie przez Caritas kosz na dary, z których zostaną zrobione paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii. Prosimy o otwartość serca i dziękujemy za każdą pomoc. Wydawanie paczek dla ubogich w niedzielę 22 grudnia od godz. 17.00 do 18.00.

8. Dzisiaj po Mszach św. dzieci z parafialnego koło plastycznego wystawiają kiermasz ze świątecznymi dekoracjami. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby koła plastycznego.

9. Msze święte w Święta Bożego Narodzenia odprawiane będą według porządku: w Wigilię – 24 grudnia o godz. 22.00 i 24.00; w pierwszy i drugi dzień świat tak jak w niedzielę.

10. W okresie od rekolekcji adwentowych, aż do końca kolędy biuro parafialne będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

11. W dniach od 15 do 23 lutego 2014 r. (I tydzień ferii zimowych), organizowana jest przez parafię i Fundację „Ad melius”, 9-dniowa pielgrzymka do Matki Bożej z La Salette i do Ars-sur-Formans (św. Jan Maria Vianney)

z wypoczynkiem na stokach narciarskich Francji. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy.

12. Opłatki można nabyć w kościele we wszystkie niedziele Adwentu oraz w tygodniu w domu parafialnym

.

13. Ostatniej niedzieli na cele inwestycyjne parafii zebrane został 2000 zł. Dziękuję za wszelkie wsparcie.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.