Ogłoszenia duszpasterskie – 15.04.22012 r. – Niedziela Miłosierdzia Bożego

 

 

W świetle miłosierdzia Bożego warto poważnie przemyśleć swoje życie. Każdy, kto wierzy w Boga, potrafi kochać innych – mówi dziś słowo Boże. Czy potrafię prawdziwie kochać? Czy wiem, na czym polega wiara? Spróbujmy mocno zachwycić się miłosiernym Bogiem, aby wystarczyło nam sił do dawania całym życiem odpowiedzi na te pytania

 

 

1. Zapraszamy w tygodniu na Msze św. o godz. 18.00. Ponadto w środę przed Mszą św. na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek przed Mszą św. na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Możliwość spowiedzi św. każdego dnia pół godziny przed Mszą św.

 

2. W piątek od godz. 17.00 do 18.00 zapraszamy na adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. Adoracja obok Mszy św. jest jedną z fundamentalnych form kultu Eucharystycznego. Jest to wyraz naszej miłości ku żywemu Chrystusowi, obecnemu wśród nas.

 

3. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12.30 do grona służby liturgicznej przyjętych zostanie sześciu kandydatów na ministrantów. Polecamy nowych ministrantów i ich rodziny naszej pamięci modlitewnej.

 

4. Jutro, 16 kwietnia, papież Benedykt XVI będzie obchodził 85 rocznicę urodzin. Pamiętajmy o nim w modlitwie, prośmy Boga o wsparcie dla jego sił duchowych i fizycznych, by cały Kościół czuł jego ojcowską troskę i opiekę.

 

5. Zapraszamy na Msze świętą imieninową księdza proboszcza Roberta w niedzielę, 22 kwietnia o godz. 11.00.

 

6. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w poniedziałek 16 kwietnia o godz. 18.30

 

7. Spotkanie z młodzieżą i z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy III gimnazjum w poniedziałek 16 kwietnia o godz. 19.00 w domu parafialnym.

 

8.  W tym tygodniu rodzina parafialna pożegnała śp. Stefanię Szwabis. Niech spoczywa w pokoju.

 

 

 

Proboszcz