Ogłoszenia duszpasterskie 14.12.2014 r. – III niedziela Adwentu

„Zawsze się radujcie” – zachęca nas św. Paweł. Dzisiejsza niedziela zwana jest Gaudete – niedzielą radości. Podczas liturgii wielokrotnie usłyszymy o radości. Dzisiaj jest dobry czas, żeby zadać sobie pytanie o stan przygotowania naszych serc na Święta Bożego Narodzenia oraz o to, na ile radość towarzyszy w naszym oczekiwaniu na przyjście Pana.

1. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Biskup Nominat ks. prof. Henryk Wejman. Nauki będą głoszone podczas wszystkich Mszy świętych niedzielnych, w poniedziałek o 17.00, a we wtorek i środę o godz. 18.00. Polecamy modlitwie ten szczególny czas w naszym życiu religijnym oraz osobę Księdza Biskupa

2. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapraszamy na Roraty we wtorek i czwartek o godz. 6.30. Po wspólnej modlitwie rodzice dzieci pierwszokomunijnych zapraszają wszystkich na wspólne śniadanie do domu parafialnego. W czwartek ze względu na to, że są roraty o 630 nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Są to już ostatnie Roraty w naszym kościele.

3. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

4. Spotkania opłatkowe w domu parafialnym:

• dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, poniedziałek 15 grudnia o godz. 18.00;

• Rady Parafialne w czwartek, 18 grudnia o godz. 19.00;

• Grupy parafialne: Caritas i Matki w Modlitwie w piątek 19 grudnia o godz. 19.00;

• Koło plastyczne i schola muzyczna w sobotę 20 grudnia o godz. 11.00;

• Grupy parafialne: Żywy Różaniec i Radio Maryja w sobotę 20 grudnia o godz. 19.00;

• ministranci, kandydaci na ministrantów w niedzielę 21 grudnia o godz. 16.00;

5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek 19 grudnia od godz. 9.00.

6. Parafialny Zespół Caritas kontynuuje akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Dzisiejszej niedzieli oraz od poniedziałku do piątku w kościele podczas Mszy świętych wystawiony będzie przez Caritas kosz na dary, z których zostaną zrobione paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii. Prosimy o otwartość serca i dziękujemy za każdą pomoc. Wydawanie paczek dla ubogich w poniedziałek 22 grudnia od godz. 16.00 w domu parafialnym.

7. Dzisiaj po Mszach św. dzieci z parafialnego koło plastycznego wystawiają kiermasz ze świątecznymi dekoracjami. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby koła plastycznego.

8. Opłatki można nabyć w kościele we wszystkie niedziele Adwentu i w tygodniu po Mszach św.

9. W okresie od rekolekcji adwentowych, aż do końca kolędy biuro parafialne będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

10. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycję parafialne. Przypomnę, że istnieje możliwość przekazane darowizny na cele kultu religijnego, którą można odliczać od swojego dochodu. Dla osób fizycznych wysokość odliczania wynosi do 6%, a dla osób prawnych do 10% rocznego dochodu wykazywanego w zeznaniu podatkowym. Jeśli chcemy skorzystać z tego odliczenia to darowizna musi zostać przekazana na konto parafii do końca tego roku. Uzyskany m.in. w ten sposób dochód przeznaczony zostanie na kolejny etap przebudowy wnętrza naszego prezbiterium i przygotowanie go do konsekracji oraz instalację systemu grzewczego w kościele. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

11. Msze święte w Święta Bożego Narodzenia odprawiane będą według porządku: w Wigilię – 24 grudnia o godz. 22.00 i 24.00; w pierwszy i drugi dzień świat tak jak w niedzielę.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz