Ogłoszenia duszpasterskie – 14.07.2013 r. – XV niedziela zwykła

Tylko miłość ukierunkowuje nasz wzrok w odpowiednia stronę, czyli do służby Bogu w ludziach potrzebujących naszej pomocy. Wszystko co czynimy dla bliźniego, czynimy to dla samego Boga, który jest w każdym najmniejszym człowieku. Niech słowo Boże wszczepi w nasze serca samarytańską postawę wobec braci, którzy są w potrzebie.

1. W okresie wakacyjnym zapraszamy na Msze święte w niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00, a w dzień powszedni o godz. 1800. Spowiedź św. w tygodniu pół godziny przed Mszą świętą.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

• nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

3. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte jest w środę od godz. 19.00 do 20.00.

4. Parafia nasza, tak jak w ubiegłych latach, w odpowiedzi na prośbę Caritasu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej włączyła się w akcją „Tornister pełen uśmiechów”. Jej celem jest zakup wyprawek szkolnych. Po Mszy św. można w zakrystii wybrać tornister i zapełnić go przyborami szkolnymi. Pełne tornistry, przynosimy z powrotem do kościoła, z końcem wakacji. Trafią one do uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego. Część tornistrów otrzymają również dzieci z ubogich rodzin w naszej parafii. W każdym z plecaków znajduje się lista przyborów szkolnych, które należałoby zakupić: kredki, mazaki, zeszyty, piórnik, bloki rysunkowe, wyklejanki, czyli wszystko to, co przydaje się w szkole. Ze względu na to, że w różnych szkołach i klasach obowiązuje inny program nauczania nie kupujemy podręczników. Przy pobraniu tornistrów proszę o podanie swoich danych kontaktowych. Zapraszam do zaangażowania się w powyższe dzieło.

5. Ofiary składane dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczone są na inwestycję parafialne. Dziękuję za wszelką pomoc.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz