Ogłoszenia duszpasterskie – 13.10.2013 r. – XXVIII niedziela zwykła

Wielokrotnie przekonujemy się jak słaba jest nasza wiara. Mimo, że nieraz wypieramy się Jezusa podejmując konkretne decyzje, to On ciągle daje nam szansę. Warto dziękować mu za to, że nie zostawia nas samych, lecz wspiera w każdym zadaniu jakie podejmujemy.

1. Przeżywam dzisiaj kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – papież dialogu”. Po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszki na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Za wszelką pomoc Bóg zapłać.

 2. W październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiamy przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym i w sobotę kiedy to odmawiamy w kościele Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy

3. Inne nabożeństwa w naszym kościele:

• nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• I rok przygotowania do bierzmowania (klasa I gimnazjum), poniedziałek 14 października o godz. 18.30;

• zbiórka ministrantów, sobota 19 października o godz. 10.30;

• koło plastyczne, sobota 19 października o godz. 11.00;

• próba scholii muzycznej, sobota 19 października o godz. 13.15.

• dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej mają próbę śpiewu każdej niedzieli 15 min przed Mszą święta dziecięcą.

Całoroczny harmonogram spotkań przygotowujących do sakramentu I Komunii Świętej i Bierzmowania umieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

5. Zapraszamy osoby, które brały udział w parafialnej pielgrzymce śladami świętego Pawła do Grecji na Msze św. we wtorek, 15 października o godz. 18.00, a później na spotkanie do domu parafialnego.

6. Nadal można wesprzeć Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie. Koperty na ofiary wyłożone są na ławkach i na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dziękuję za dotychczasowe wsparcie finansowe.

7. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę podczas Mszy św. przeznaczone zostaną na cele inwestycyjne prowadzone przez parafię. Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję.

8. Osoby, które chciałby pomóc w jesiennych porządkach na placu przy kościele i w posprzątaniu kościoła zapraszamy w sobotę 19 października o godz. 10.00.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Pospychałę. Niech spoczywa w pokoju.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz

DP_2013_B2_05_06_2013.indd