Ogłoszenia duszpasterskie – 13.05.2012 r. – 6 niedziela wielkanocna

 

 

Wśród codziennego zabiegania często zastanawiamy się nad tym, jak patrzą na nas inni. Pan Bóg dzisiaj zapewnia nas, że on nie ocenia naszego wyglądu. Bóg nie ma też względu na osoby. Dla niego liczy się nasza wierność. Wyrażamy ją w przestrzeganiu przykazań i osobistym świadectwem wiary. Dlatego bardziej powinno nas interesować czy inni ludzie widzą naszą wierność Bogu i czy dostrzegają, że trwamy w Chrystusie i Jego miłości.

 

1. Zapraszamy w maju na nabożeństwa w naszym kościele:

• nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21.00.

• Możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

 

2. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

 

• spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy II gimnazjum w tym miesiącu jest odwołane;

• koło plastyczne w sobotę 19 maja o godz. 11.00 w domu parafialnym.

 

3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 19.00 zostanie udzielony młodzieży sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Antoniego Dziemianko, Biskup Archidiecezji Pińskiej na Białorusi. Polecamy naszej modlitwie młodzież przyjmującą sakrament i ich rodziny.

 

4. W niedzielę 27 maja zostanie udzielony na Mszy św. o godz. 10.30 i 12.30 sakrament I Komunii Świętej. Ponadto Msze święte w tym dniu będą o godz. 8.00, 9.30 i 19.00. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych przygotowujące do sakramentu, odbywać się będą od 14 maja w poniedziałki, wtorki i czwartki w kościele o godz. 19.00 Obecność dzieci na próbach w kościele obowiązkowa. Dokładny terminarz spotkań jest dostępny na parafialnej stronie internetowej.

 

5. W niedzielę, 20 maja, na Mszach św. gościć będziemy osoby należące do katolickiego ruchu Rodziny Radia Maryja. 1 października 2011 r. Abp Metropolita Andrzej Dzięga zatwierdził statut wspólnoty Rodzina Radia Maryja Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Głównym celem Rodziny Radia Maryja jest misja ewangelizacyjna i podejmowanie działań w zakresie modlitewnym i formacyjnym. W niedzielę 20 maja, po każdej Mszy św. będzie można zapisać się do parafialnego koło Rodziny Radia Maryja, którą tworzą m.in. słuchacze Radia Maryja i Telewizji Trwam. 23 maja w środę o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjno-formacyjne połączone z wyborami zarządu koła. Spotkanie poprzedzi Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Na spotkanie zaproszeni są członkowie Rodziny Radia Maryja, którzy zapiszą się w niedzielę 20 maja i osoby chętne, które także pragną przynależeć do parafialnego koła. Jest to kolejna propozycja dla parafian, którzy pragną aktywniej uczestniczyć w życiu religijnym i duszpasterskim Kościoła rzymskokatolickiego i naszej parafii.

 

6. Taca zbierana podczas dzisiejszych Mszy św. przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii. Za pomoc i wsparcie dziękuję.

 

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz