Ogłoszenia duszpasterskie 13.01.2013 r. – Niedziela Chrztu Pańskiego

 

Niedziela Chrztu Pańskiego pokazuje nam Boga Ojca, który mówi do Jezusa: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. Chrzest włączył każdego z nas w Kościół i zbawcze dzieło Jezusa Chrystusa. Większość z nas nie pamięta tego momentu. Dlatego chciejmy dziś przypomnieć sobie jego znaczenie dla naszego życia.

 

1. Rozpoczynamy ostatni tydzień wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za dotychczasowe serdeczne przyjęcie i wspólną modlitwę. Kolęda od poniedziałku do czwartku rozpoczynać się będzie o godz. 1600. Zadbajmy o chrześcijański wymiar kolędy. Wspólna modlitwa niech będzie prośbą do Boga o błogosławieństwo dla rodziny. Porządek kolędy w tygodniu od 14 do 17 stycznia 2013 r.

14 stycznia (poniedziałek) ulica: Narożna; Urocza.

15 stycznia (wtorek) ulica: Kwiatów Polskich; Moczarowa.

16 stycznia (środa) ulica; Macierzanki, Zawiła

17 stycznia (czwartek) uzupełnienia

Terminarz kolędy dostępny jest w biuletynie parafialnym „Okno” i na parafialnej stronie internetowej. Rodziny, które nie były obecne podczas wizyty duszpasterskiej, a chciałby przyjąć kapłana w czwartek podczas tzw. uzupełnień, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszach świętych.

 

2. Przez okres kolędy Msza św. w dzień powszedni będzie odprawiana o godz. 8.00, a biuro parafialne będzie nieczynne. Wszelkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

 

3. W piątek, 18 stycznia wracamy do stałego porządku sprawowania Mszy świętych i nabożeństw. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800 i na adorację Najświętszego Sakramentu zakończoną Koronką do Miłosierdzia Bożego od godz. 17.00 do 18.00.

 

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 gościć będziemy z koncertem kolęd Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Zespołu Szkół Kolejowych w Szczecinie, którą prowadzi Pani Aneta Ostafin-Mirosz. Po koncercie będzie można dobrowolnymi datkami wesprzeć młodzież, która zbiera fundusze na potrzeby Orkiestry. Zapraszamy.

 

5. Taca z dzisiejszych Mszy świętych niedzielnych przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii – zaadoptowanie wejścia głównego do kościoła. Również ofiary złożone podczas kolędy po części przeznaczone będą na powyższą inwestycję. Istnieje również możliwość ofiarowania 1% z podatku na potrzeby parafii. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na ulotkach, które podczas kolędy m.in. rozdawać będą księża. Za wszelką dotychczasową pomoc i zrozumienie dziękuję.

 

6. Za tydzień w niedzielę po Mszach świętych zbierane będą datki do puszki na potrzeby międzynarodowej organizacji katolickiej Kościół w Potrzebie – Kirche In Not. Bóg zapłać za pomoc.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz