Ogłoszenia duszpasterskie – 12.08.2012 r. – XIX niedziela zwykła

 

W natłoku codziennych problemów jakie nas dotykają łatwo o załamanie. Przykład Eliasza pokazuje, że Pan Bóg przywraca nadzieję. Więcej – daje pokarm abyśmy nie ustali w drodze. Jest nim Ciało Chrystusa. Podczas tej Mszy św. postarajmy się z wiarą patrzeć na chleb, który staje się pokarmem życiodajnym.

 

1. Msze święte w okresie wakacji odprawiane są w niedzielę o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00, a w dzień powszedni o godz. 18.00. Możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej istnieje w dni powszednie pół godziny przed Mszą Świętą.

 

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 19.00 przed Mszą Świętą. Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

3. W środę, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z tradycją na Mszy Świętej pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Msze Święte sprawowane będą zgodnie z porządkiem niedzielnym o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00. 1. Biuro parafialne tego dnia będzie zamknięte.

 

4. Prosimy, aby osoby, które pobrały plecak w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu” w miarę możliwości zwracały plecaki wraz z wyprawką szkolną do zakrystii po Mszach św., albo do domu parafialnego. Za pomoc i zaangażowanie się w powyższe dzieło serdecznie dziękujemy.

 

5. Osoby biorące udział w wrześniowej pielgrzymce do grobu błogosławionego Jana Pawła II i do sanktuariów we Włoszech prosimy o regulowanie pozostałej części wpłaty w Euro – 310 Euro.

 

6. Taca zbierana podczas dzisiejszych Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie serdecznie dziękujemy.

 

7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz