Ogłoszenia duszpasterskie – 12.012.2014 r. – Niedziela Chrztu Pańskiego

W niedzielę Chrztu Pańskiego przyglądamy się Jezusowi, który z pokorą przyjmuje chrzest z rąk Jana Chrzciciela. To wydarzenie przypomina nam także nasz chrzest, który włączył nas w Kościół i w zbawcze dzieło Jezusa Chrystusa. Prośmy w czasie tej Mszy, abyśmy potrafi w codziennym życiu korzystać z owoców chrztu świętego.

1. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska. Dziękujemy za dotychczasowe serdeczne przyjęcie i wspólną modlitwę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczynać się będzie o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 14.00 Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Zadbajmy o chrześcijański wymiar kolędy. Wspólna modlitwa niech będzie prośbą do Boga o błogosławieństwo dla rodziny.

Porządek kolędy w tygodniu od 13 do 18 stycznia 2014 r.:

• 13 stycznia (poniedziałek): ul. Malwowa, ul. Słoneczników;

• 14 stycznia (wtorek): ul. Kluka, ul. Chłodna, ul. Toskańska, ul. Tropikalna, ul. Gwiazdy Polarnej;

• 15 stycznia (środa): ul. Wiankowa, ul. Kaczeńców;

• 16 stycznia (czwartek): ul. Wiśniowa, ul. Stawna;

• 17 stycznia (piątek): ul. Pod Urwiskiem, ul. Osowska, ul. Nektarowa, ul. Spadziowa, ul. Junacka, ul. Przesmyk, ul. Dziewanny;

• 18 stycznia (sobota): ul. Miodowa (bez Osiedla Gubałówka, Osiedla Miodowe I, Osiedla Miodowe II), ul. Lisiej Góry.

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem.

2. Przez okres kolędy Msza św. w dzień powszedni będzie odprawiana o godz. 8.00, a biuro parafialne będzie nieczynne. Wszelkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

3. Spotkania formacyjne:

• zbiórka ministrantów w sobotę 18 stycznia, o godz. 10.30 w domu parafialnym;

• koło plastyczne w sobotę 18 stycznia , o godz. 11.00 w domu parafialnym.

4. Zachęcamy do rodzinnego kolędowania w kościele dzisiaj o godz. 1800 przed Mszą św. wieczorną. Kolędować będziemy razem z Nauczycielskim Chórem Żeńskim Primo Vere pod batutą ks. kan. dr. Zbigniewa Woźniaka. W trakcie kolędowania będzie można nabyć płytę kolęd i pastorałek „Jezusowi otworzą się drzwi” wykonaniu powyższego chóru.

5. Tradycyjnie we wrześniu organizowana jest parafialna pielgrzymka do miejsc świętych. W tym roku zapraszamy na 14 dniowa pielgrzymka do Matki Bożej w Lourds i miejsc świętych w Hiszpanii w terminie: 16-29 września 2014 r. Cena pielgrzymki to 520 euro i 1500 zł. Cena obejmuje przelot samolotem, transfer na lotnisko, noclegi, wyżywienie: śniadania i kolacja, autokar, wstęp do zwiedzanych obiektów sakralnych, ubezpieczenie, pilota i opiekę duszpasterską. Plan pielgrzymki znajduje się na stronie parafialnej. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

6. Taca zbierana podczas dzisiejszych Mszy świętych niedzielnych przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii. Również ofiary składane podczas kolędy po części przeznaczone będą na powyższą inwestycję. Istnieje również możliwość ofiarowania darowizny na cele kultu religijnego. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na ulotkach, które podczas kolędy m.in. rozdawać będą księża. Za wszelkie ofiary i każdą pomoc na rzecz parafii i kościoła dziękuję.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz