Ogłoszenia duszpasterskie 11.10.2020 r. – 28 niedziela zwykła

Bóg przygotował nam ucztę, która jest zapowiedzią uczty mesjańskiej — zapowiedzią zbawienia. Wszyscy zostaliśmy zaproszeni na tę ucztę. Przychodzimy więc w niedzielę, by stanąć przed ołtarzem Pana i przygotować się na wieczne spotkanie z Nim tam, gdzie raz na zawsze zostanie zniszczona śmierć i grzech.

1. Dzisiaj obchodzimy 20 Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Po Mszach św. będzie możliwość oddania czci relikwiom św. Janowi Pawłowi II. Również po Mszach św. przed wejściem do kościoła będą zbierane datki do puszki na stypendia dla dzieci i młodzieży w ramach Dzieła Trzeciego Tysiąclecia. Dziękuję za złożone ofiary.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiany jest przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzą członkowie grup parafialnych;
  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne: 

  • II rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 12 października o godz. 1830 w kościele;
  • Chór Parafialny we wtorek 13 października o godz. 2000;
  • Matki w Modlitwie w piątek 16 października po Mszy św. w domu parafialnym;

4. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230.

5. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i złożyć w nich ofiarę , a następnie zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. W tym roku zobowiązani jesteśmy wesprzeć Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie kwotą wysokości 4330 zł. Obecnie zebrane mamy 2760 zł. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

6. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Za wszelką pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.

7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Za wstawiennictwem Matki Najświętszej uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy gazety „Niedziela”, „Gość Niedzielny” , „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno” w którym mi.in. znajdziemy czytania na niedzielę, bieżące ogłoszenia parafialne, intencje mszalne na najbliższy tydzień.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz