Ogłoszenia duszpasterskie – 11.08.2013 r. – XIX niedziela zwykła

„Wiara jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy” – usłyszymy dziś w drugim czytaniu. Mimo rutyny, z jaką nieraz traktujemy każdy dzień naszego życia, mamy być gotowi na niespodziewane wydarzenia. Takim będzie ponowne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Warto dziś zadać sobie pytanie, czy mam tak silną wiarę w sercu, żeby umieć dobrze przygotować się na ten moment.

1. W okresie wakacyjnym zapraszamy na Msze święte w niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00, a w dzień powszedni o godz. 18.00. Spowiedź św. w tygodniu pół godziny przed Mszą świętą.

 

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

• nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

 

3. W czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z tradycją na Mszy Świętej pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Msze Święte sprawowane będą o godz. 8.00, 9.30 i 11.00.

 

4. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte jest w środę od godz. 19.00 do 20.00.

 

5. Prosimy, aby osoby, które pobrały plecak w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu” w miarę możliwości zwracały plecaki wraz z wyprawką szkolną do zakrystii po Mszach św., albo do domu parafialnego. Za pomoc i zaangażowanie się w powyższe dzieło serdecznie dziękujemy.

 

6. Taca zbierana podczas dzisiejszych Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie serdecznie dziękujemy.

 

7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

 

 

Proboszcz