Ogłoszenia duszpasterskie – 11.03.2012 r. – III niedziela Wielkiego Postu

 

Przykazania Boże, które dzisiaj usłyszymy, są wciąż aktualne. Nie zniewalają nas, ale są „słowami Bożymi, które dają życie wieczne”. Tylko wtedy, kiedy będziemy na serio przyjmowali Bożą naukę i wypełniali Jego przykazania, będziemy głosili całemu światu Chrystusa ukrzyżowanego, który nie jest zgorszeniem i głupstwem dla innych, ale „mocą i mądrością Bożą”.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

  • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 dla dzieci i o 18.30 dla dorosłych i młodzieży;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 18.30.

 

2. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • Młodzież przygotowująca się do bierzmowania:

I klasa gimnazjum – 13 marca (wtorek), godz. 19.00

II klasa gimnazjum – 12 marca (poniedziałek), godz. 18.00 – I grupa, godz. 18.45 – II grupa

  • Krąg Biblijny – 14 marca (środa), godz. 19.00. Temat spotkania: Gdzie jesteś. Na spotkanie w sposób szczególny zaproszeni są uczniowie III klasy gimnazjum.
  • Zbiórka kandydatów na ministrantów – 17 marca (sobota), godz. 10.30
  • Zbiórka ministrantów – 17 marca (sobota), godz. 11.00

 

3. Osoby, które zapisały się na parafialną pielgrzymkę do grobu błogosławionego Jana Pawła II zapraszam na spotkanie organizacyjne w czwartek 15 marca, o godz. 19.00 do domu parafialnego. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

 

4. W niedzielę 18 marca rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. mgr lic. Grzegorz Gruszka, prefekt Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Nauki będą głoszone podczas wszystkich Mszy świętych niedzielnych, a od poniedziałku do środy o godz. 19. 00. Polecamy modlitwie ten szczególny czas w naszym życiu religijnym.

 

5. Osoby, które pragną w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na nauki przedmałżeńskie, które odbędą się w terminie od 19 do 22 marca, o godz. 20.00 w domu parafialnym.

 

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego osiedla zostanie odprawione w piątek 23 marca o godz. 18.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

 

7. Ofiary składane na tacę podczas dzisiejszych Mszy Świętych, przeznaczone są na potrzeby inwestycyjne związane z naszym kościołem. Za życzliwość i pomoc dziękuję.

 

8. W tym tygodniu wspólnota parafialna pożegnała śp. Bolesława Kozak. Niech spoczywa w pokoju.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz