Ogłoszenia duszpasterskie – 10.06.2012 r. – X niedziela zwykła

 

Jeśli czasami w życiu zdarzy się nam wątpić, to szczególnie dziś trzeba wziąć sobie do serca słowa pierwszego czytania: „To bowiem co widzialne, przemija, to zaś, co niewidzialne, trwa wiecznie”. Nawet jeśli wiara domaga się od nas jakiegoś niezrozumiałego w chwili obecnej wysiłku, to mamy zapewnienie, że nie jest on daremny. Dlatego nie poddajemy się zwątpieniu, abyśmy mogli być nazwani braćmi i siostrami Jezusa.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

• Możliwość spowiedzi w dzień powszedni – pół godziny przed Mszą św.

 

2. W tradycji polskiej do czwartku 07 czerwca obchodzimy oktawę Bożego Ciała, podczas której odbywa się procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła, która połączona jest ze Mszą św. wieczorną o godz. 18.00. Nasz udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa.

 

3. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzić będziemy w piątek 15 czerwca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00. Tego dnia ze względu na święto liturgiczne nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

4. Spotkania formacyjne:

• Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania:

I klasa gimnazjum – 12 czerwca we wtorek o godz. 19.00;

II klasa gimnazjum – 11 czerwca w poniedziałek o godz. 18.00 – I grupa i o godz. 18.45 – II grupa.

• Członków Parafialnego Koła Radia Maryja zapraszamy w środę 13 czerwca o godz. 18.00 na Msze św. a następnie na spotkanie formacyjne w domu parafialnym.

• Zbiórka ministrantów w sobotę 16 czerwca o godz. 14.00 w domu parafialnym.

 

5. Dzisiejsza taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na parafialne inwestycje – w sposób szczególny na zabezpieczenie przed wilgocią ścian kościoła. Także na placu przykościelnym zbierane są datki do puszki na KUL i WT w Szczecinie. Za pomoc i wsparcie finansowe dziękujemy.

 

6. W zakrystii do odebrania są dla młodzieży zdjęcia z tegorocznego bierzmowania

 

7. Ktoś, kto prosi o odprawienie Eucharystii w godziwej intencji, włącza dzięki Bożej łasce konkretne osoby czy wydarzenia w dzieło zbawcze Chrystusa. Intencja mszalna – jest zatem niepowtarzalną dla nas wierzących – łaską, podarowaną nam przez Boga. Korzystajmy z tej łaski działającej w przestrzeni Kościoła, przez nas tworzonego i zbudowanego na fundamencie Chrystusa, który „czyni wszystko nowym”.

 

8. Dziękuję wszystkim parafianom za wspólną modlitwę i za udział w procesji Eucharystycznej w Uroczystość Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kieruję w kierunku osób, które zaangażowały się w przygotowanie i sam przebieg procesji: dzieciom sypiącym kwiatki; ministrantom; panom niosącym baldachim i prowadzącym księdza z Najświętszym Sakramentem; panu, który dostarczył brzózki; pani organistce i katechetce oraz wszystkim tym, którzy mieli wkład w uświetnienie uroczystości. Pragnę wyrazić swoje podziękowanie oraz wyrazy szacunku i wdzięczności osobom, które podjęły dzieło budowy ołtarzy na ulicach naszego osiedla.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz