Ogłoszenia duszpasterskie – 10.02.2013 r. – V niedziela zwykła

 

Często zadajemy sobie pytanie o własne przeznaczenie, zadanie do spełnienia w życiu. Najlepszą odpowiedź ma dla nas Bóg. Pozwólmy Mu dziś przemówić do nas tak, jak przemówił do apostołów w łodzi na jeziorze Genezaret. Prośmy, by Jego moc dodała nam odwagi i siły do realizowania naszego powołania.

 

1. W poniedziałek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to także Światowy Dzień Chorego. Na Msze św. o godz. 18.00, podczas której udzielony zostanie sakrament chorych, zapraszamy szczególnie wszystkich chorych i osoby starsze z naszej parafii. Po Mszy św. parafialny zespół Caritas zaprasza do domu parafialnego na poczęstunek. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

 

2. W środę, 13 lutego przypada Środa Popielcowa. Msze święte z poświęceniem popiołu oraz posypaniem głów w naszym kościele będą o godz. 8.00, 18.00 i 19.30. Akt ten symbolizuje ułomność i przemijalność człowieka, jest znakiem żałoby i pokuty. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość – nie spożywa się pokarmów mięsnych i post ścisły – tylko jeden posiłek do syta, dwa mniejsze. Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14 roku życia, a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60 roku życia.

 

3. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00 dla dzieci oraz o 18.30 dla dorosłych i młodzieży. W związku z tym, przez okres Wielkiego Postu, nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.30.

 

4. Inne nabożeństwa w naszym kościele:

• w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną nabożeństwo do świętego ojca Pio;

• w środę przed Mszą św. wieczorną Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

5. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• Koło Przyjaciół Radia Maryja – 13 luty (środa), godz. 19.00;

• Krąg Biblijny – 14 luty (czwartek), po Mszy św. wieczornej;

• zbiórka kandydatów na ministrantów – 16 luty (sobota), godz. 10.00;

• zbiórka ministrantów – 16 luty (sobota), godz. 11.00;

• koło plastyczne – 16 luty (sobota), godz. 11.00;

• schola muzyczna – 16 luty (sobota), godz. 13.15.

 

6. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę śladami św. Pawła w Grecji. Dziesięciodniowa pielgrzymka planowana jest w terminie 18-27 września 2013 r. Całościowy koszt pielgrzymki to 490 euro i 1500 zł. Dokładny plan znajduje się na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym. Osoby, które się zadeklarowały na wspólny wyjazd, proszę o wpłacenie w najbliższym czasie zaliczki wysokości 300 zł.

 

7. Biuro parafialne 13 lutego – w Środę Popielcową – będzie nieczynne.

 

8. Ofiary składane na tace podczas dzisiejszych Mszy św. przeznaczone są na zaplanowaną inwestycję parafialną – wymiana drzwi w kościele. Dziękuję za wszelkie wsparcie finansowe.

 

9. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny” „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano” oraz biuletyn parafialny „Okno”.

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz