Ogłoszenia duszpasterskie – 09.10.2011 r. – XXVIII niedziela zwykła

 

Grzeszników i świętych, dobrych i złych – wszystkich nas Pan zaprasza na swoją ucztę. Chciejmy z wdzięcznością skorzystać z zaproszenia, na które nie zasłużyliśmy.

 

1. Przeżywam dzisiaj kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – człowiek modlitwy”. Po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszki na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Za wszelką pomoc Bóg zapłać.

 

2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30.

 

3. W niedzielę 16 października o godz. 11.00 zapraszamy na Msz św. wszystkich darczyńców i ofiarodawców, którzy wspomagają dzieło charytatywne prowadzone w naszej parafii. W ich intencji sprawowana będzie Msza św. Tego dnia zbierane będą po Mszach św. datki do puszki na pomoc dla ubogich.

 

4. Spotkania formacyjne:

• Klasa I gimnazjum – 11 października (wtorek), godz. 19.00 w domu parafialnym

• Klasa II gimnazjum – 10 października (poniedziałek), godz. 18.00 w kościele

• Klasa III gimnazjum – 13 października (czwartek), godz. 18.30 w domu parafialnym.

 

5. Wszystkie dzieci chętne uczestniczyć w zajęciach plastycznych zapraszamy w każdą sobotę o godz. 11.00 do domu parafialnego, a dzieci chętne do udziału w scholii zapraszamy na próbę w niedzielę o godz. 11.30 również do domu parafialnego.

 

6. Taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycję parafialne. W najbliższym czasie wykonane zostaną w stropie kościoła otwory do wentylacji grawitacyjnej. Za wszelkie ofiary i pomoc dziękujemy. W szczególności za pomoc w zakupieniu materiałów budowlanych niezbędnych do zaadoptowania piwnicy domu parafialnego na garaż.

 

7. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Wyraża się ona m.in. w modlitwie o powołania, ale także w pomocy w utrzymaniu lokalnego seminarium. Nasza parafia, tak jak i inne parafie naszej diecezji, zobowiązana jest do finansowego wsparcia Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i jeśli ktoś uzna za słuszne i chciałby wesprzeć szczecińskie seminarium to można złożyć w nich ofiarę i zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. Za wszelką pomoc i troskę o powołania już teraz serdecznie dziękujemy.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz