Ogłoszenia duszpasterskie – 09.09.2012 r. – XXIII niedziela zwykła

Jezus jest blisko ubogich i cierpiących. Ci, którzy „się źle mają” cieszą się jego szczególną uwagą. Myśląc o własnej grzeszności, pamiętajmy, że on jest najlepszym Lekarzem, który chętnie uzdrowi nas z naszych niedomagań, jeśli tylko będziemy Go o to prosić z wiarą.

 

1. W dniach od 12 do 15 września przeżywać będziemy w parafii renowację misji świętych, które zakończą się w sobotę Mszą świętą odpustową o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału w powyższej praktyce duchowej i wspólnej modlitwy.

Program:

  • 12 września (środa): 18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Mszą św. z nauką misyjną; 20.00 – Szkoła modlitwy.
  • 13 września (czwartek): 18.00 – Msza św. z nauką misyjną i nabożeństwo za zmarłych; 20.00 – Szkoła modlitwy.
  • 14 września (piątek): 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu; 18.00 – Msza św. z nauką misyjną i akt zawierzenia parafii; 20.00 – Szkoła modlitwy.
  • 15 września (sobota): 18.00 – Msza św. odpustowa z nauką misyjną. Spowiedź święta codziennie o godz. 17.30

2. Krzyż jest znakiem naszej wiary. Jako wspólnota parafialna winniśmy otoczyć opieką i szacunkiem wszystkie krzyże stojące na terenie naszej parafii. W czwartek o godz. 11.00 przy krzyżu stojącym pod lasem na ulicy Miodowej zapraszam chętne osoby, które chciałyby zaangażować się w prace związane w uporządkowanie miejsca przy którym stoi krzyż. Będzie to widoczny znak przeżywania przez naszą rodzinę parafialną renowacji misji świętych.

 

3. Biuro parafialne, ze względu na renowację misji świętych, w tym tygodniu będzie nieczynne.

 

4. Spotkanie pielgrzymów biorących udział w parafialnej pielgrzymce do grobu błogosławionego Jana Pawła II i sanktuariów we Włoszech odbędzie się w poniedziałek 10 września o godz. 19.00 w domu parafialnym. Wyjazd na pielgrzymkę będzie w niedzielę 16 września o godz. 23.00 z parkingu przy naszym kościele.

 

5. Rodziców dzieci, które w tym roku przystępują do I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 10 września o godz. 19.00 w kościele.

 

6. Młodzież, która w tym roku rozpoczęła naukę w klasie I gimnazjum i pragnie rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania, wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek 11 września o godz. 19.00 w domu parafialnym.

 

7. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się po Mszy św. w zakrystii kościoła.

 

8. Datki zbierane podczas dzisiejszych Mszy św. przeznaczone są na inwestycje parafialne. Obecnie jesteśmy na etapie wykonania nowych rynien i opierzenia kościoła. Za wszelkie wsparcie finansowe serdecznie dziękuję. Dziękuję również za pomoc w posprzątaniu i przygotowaniu kościoła do niedzielnej liturgii.

 

9. Jeszcze raz pragnę podziękować osobom, które zaangażowały się w akcje „Tornister pełen uśmiechów”. Zapraszamy do odebrania po Mszy św. w zakrystii pisemnych podziękowań.

 

10. W tym tygodniu wspólnota parafialna pożegnała śp. Zofię Jaszczuk, lat 58. Niech spoczywa w pokoju.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz