Ogłoszenia duszpasterskie – 09.02.2014 r. – V niedziela zwykła

Dzisiejsza niedziela przypomina nam, że człowiek jest wyjątkową istotą. Stworzony na obraz Boga musi jednak strzec swojej świętości. Aby być światłem dla świata koniecznie trzeba być blisko Chrystusa. Tylko wtedy będziemy dobrym przykładem wiary dla innych ludźmi, gdy całe nasze życie oprzemy nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.

1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

 2. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących, chorych i osamotnionych. W naszym kościele Mszę św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawować o godz. 18.00. Po Mszy św. parafialny zespół Caritas zaprasza do domu parafialnego na poczęstunek. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do kościoła.

3. Zapraszamy na Msze św. imieninową ks. Zbigniewa w niedzielę 16 lutego o godz. 11.00.

 

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• pierwszy rok przygotowania do sakramentu bierzmowania, poniedziałek 10 lutego, godz. 18.30;

• trzeci rok przygotowania do sakramentu bierzmowania, środa 12 lutego, godz. 18.30;

• zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę 15 lutego, godz. 10.30;

• koło plastyczne w sobotę 15 lutego, godz. 11.00.

5. Dzisiaj niedzieli taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

 

7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 

8. Z nowym semestrem szkolnym, czyli od 1 marca, istnieje możliwość włączenia się do zajęć z języków obcych, dla dzieci i dorosłych, prowadzonych przy parafii. Więcej informacji w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno”.

 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”, w którym znajdziemy m.in. czytania na bieżącą niedzielę, ogłoszenia duszpasterskie czy intencje na najbliższy tydzień.

 

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Annę Łucyk. Niech spoczywa w pokoju.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz

 

Szkoła Dobrych Żon_plakat