Ogłoszenia duszpasterskie – 08.12.2013 r. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej dostrzegamy jak bardzo Bóg ceni ludzi, którzy liczą się z Jego słowami. Maryja była zwykłym człowiekiem jednak Bóg był dla niej najważniejszy. Jeszcze zanim się urodziła Pan Bóg wiedział, że zawsze będzie posłuszna jego woli. Dlatego zachował ją od zmazy grzechu pierworodnego, aby w ten sposób przygotować godne miejsce dla Jezusa, który miał przyjść na świat z jej łona. Choć może się zdarzyć, że tego dogmatu naszej wiary nie rozumiemy, to jednak życie Maryi pokazuje nam jak bardzo docenił ją Bóg. Niech postawa Matki Bożej pomoże nam w trwającym Adwencie dobrze przygotować serca na spotkanie z Jezusem Chrystusem.

1. W niedzielę 15 grudnia rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. kan. dr Zbigniew Woźniak, obecnie adiunkt WT US. Nauki głoszone będą na Mszach św. w niedzielę i od poniedziałku do środy na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Zapraszamy.

2. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapraszamy na Roraty we wtorek i czwartek o godz. 6.30. Po wspólnej modlitwie rodzice dzieci pierwszokomunijnych zapraszają wszystkich na wspólne śniadanie do domu parafialnego. Obecność dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej jest bezwarunkowo obowiązkowa, gdyż jest to jeden z elementów formacyjnych w rocznym cyklu przygotowującym do sakramentu.

3. Zapraszamy w grudniu na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• pierwszy rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek, 09 grudnia o godz. 18.30;

• dzieci grające w jasełkach w poniedziałek , 09 grudnia o godz. 17.00

• trzeci rok przygotowania do bierzmowania w środę, 11 grudnia o godz. 18.30;

• Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek, 12 grudnia o godz. 19.00;

• zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę, 14 grudnia o godz. 10.30;

• Schola muzyczna w sobotę, 14 grudnia o godz. 14.15.

5. W dniach od 15 do 23 lutego 2014 r. (I tydzień ferii zimowych), organizowana jest przez parafię i Fundację „Ad melius”, 9-dniowa pielgrzymka do Matki Bożej z La Salette i do Ars-sur-Formans (św. Jan Maria Vianney) z wypoczynkiem na stokach narciarskich Francji. Osoby chętne mogą się zapisać z zakrystii. Zapraszamy.

6. Serdecznie dziękuję Fundacji „Ad melius” i osobom zaangażowanym w przeprowadzenie sobotniej zabawy mikołajkowej dla dzieci z naszej parafii. Podziękowania kieruję też w stronę osób, które wspomogły finansowo powyższe dzieło.

7. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są datki do puszki na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycję parafialne. Pragnę podziękować wszystkim za każdą ofiarę składaną na tacę, za indywidualne dotacje i darowizny dzięki którym z dnia na dzień możemy upiększać nasz kościół i prowadzić działalność duszpasterską. Na dzień dzisiejszy wykonane zostały już drzwi główne do kościoła – „Porta Fidei”. Teraz już na bieżąco będą wykonywane prace wykończeniowe.

8. Parafialny Zespół Caritas rozpoczął akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Nabywając świece na stół wigilijny wspieramy najbardziej potrzebujących. Wystawiony jest także kosz na dary, z których zostaną zrobione paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii. Prosimy o otwartość serca i w miarę możliwości wsparcie, poprzez ofiarowanie produktów spożywczych, proszków do prania, czy słodyczy.

9. Opłatki można nabyć w kościele we wszystkie niedziele Adwentu oraz w kancelarii parafialnej.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Burenejko. Niech spoczywa w pokoju.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz