Ogłoszenia duszpasterskie – 08.07.2012 r. – XIV niedziela zwykła

 

 

Mocy Boga, możemy doświadczyć w momentach naszej słabości i grzechu. Wtedy, kiedy myślimy, że Bóg jest daleko od nas, że nas opuścił, On jest najbliżej nas. Liturgia Słowa dzisiejszej Niedzieli, ukazuje nam prawdę, że dopiero w momentach próby, kiedy widzimy naszą słabość, wtedy pojawia się Bóg, który daje się nam poznać. On przychodzi do nas, przychodzi w swoim Słowie, które posiadają cudowną moc. Wsłuchajmy się w Słowa samego Boga, który po raz kolejny pragnie przybliżyć się do każdego z nas.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa:

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

 

2. Członków Koła Przyjaciół Radia Maryja zapraszamy na spotkanie do domu parafialnego w środę, 11 lipca, o godz. 19.00.

 

3. Można nadal włączyć się w akcją „Tornister pełen uśmiechów”, której celem jest zakup wyprawek szkolnych dla najbardziej potrzebujący uczniowie. Po Mszy św. można w zakrystii wybrać tornister i zapełnić go przyborami szkolnymi. Pełne tornistry, przynosimy z powrotem do kościoła, z końcem wakacji. Trafią one do uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego. Część tornistrów otrzymają również dzieci z ubogich rodzin w naszej parafii. W każdym z plecaków znajduje się lista przyborów szkolnych, które należałoby zakupić: kredki, mazaki, zeszyty, piórnik, bloki rysunkowe, wyklejanki, czyli wszystko to, co przydaje się w szkole. Nie kupujemy podręczników. Przy pobraniu tornistrów proszę o podanie swoich danych kontaktowych. Dziękujemy za zaangażowania się w powyższe dzieło.

 

4. Jest jeszcze jedno wolne miejsce na wrześniową pielgrzymkę do grobu błogosławionego Jana Pawła II. Jeśli jest ktoś chętny to zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

 

5. Ofiary składane podczas dzisiejszych Mszy św. przeznaczone są na inwestycję parafialne. Jak już widać rozpoczęły się prace przy kościele związane z wykonaniem drenażu i izolacji fundamentów. Za wsparcie finansowe, merytoryczne i modlitewne serdecznie dziękuję.

 

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz