Ogłoszenia duszpasterskie – 08.04.2012 r. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

Pełni radości i wesela stajemy wokół Chrystusowego ołtarza, by świętować w liturgii Jego chwalebne zmartwychwstanie. To szczytowy punkt nie tylko dziejów zbawienia człowieka, ale całego wszechświata. Chrystus, skruszywszy więzy śmierci, jako zwycięzca wyszedł z otchłani. W świętej liturgii możemy nie tylko to wspomnieć, ale poprzez sprawowanie misterium w sposób rzeczywisty być tego uczestnikami.

 

1. Msze święte w dwa dni świąteczne, tj. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w poniedziałek w Oktawie Wielkanocy odprawiane będą według porządku niedzielnego. Z jednym wyjątkiem nie będzie Mszy św. w niedzielę o godz. 8.00. Taca ze Mszy świętych w drugi dzień świąt przeznaczona jest na KUL i WT US

 

2. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Tego dnia na Mszy świętej o godz. 12.30 nastąpi przyjęcie do grona służby liturgicznej sześciu chłopców.

 

3. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

 

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• Klasa III gimnazjum, 12 kwietnia (czwartek) o godz. 18.30

• Kandydaci na ministrantów, 14 kwietnia (sobota) o godz. 10.30

• Ministranci, 14 kwietnia (sobota) o godz. 14.00

• Kółko plastyczne, 14 kwietnia (sobota) o godz. 11.00

• Schola muzyczna 15 kwietnia (niedziela) o godz. 11.30.

 

 

5. Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc w przygotowaniu Świąt Wielkiej Nocy. Młodzieży za pomoc w budowaniu ciemnicy i grobu; ministrantom i osobom czytającym za zaangażowanie w liturgię; paniom z Caritasu za pracę na rzecz ubogich; za posprzątanie kościoła. Wszystkim dziękuję za wspólną modlitwę podczas tych świętych dni oraz za dary materialne i finansowe dla parafii i ubogich.

 

6. Chrystus Zmartwychwstał! Niech ta prawda towarzyszy nam każdego dnia, abyśmy uwierzyli, że Ten, którego ukrzyżowano, żyje, działa i pragnie nas prowadzić do Ojca. Niech zmartwychwstanie Chrystusa wyzwala nas z leku i smutku. Niech otwiera nas na działanie Ducha Świętego, abyśmy podążając śladami Pana przechodzili ze śmierci do życia. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!