Ogłoszenia duszpasterskie – 08.01.2012 r., niedziela Święto Chrztu Panskiego

 

Niedziela Chrztu Pańskiego jest przypomnieniem naszego chrztu, kiedy Bóg wypowiedział nad nami słowa: „Tyś jest mój syn umiłowany, w tobie mam upodobanie”. Każdy z nas jest umiłowanym dzieckiem Boga, który daje nam siebie z miłości i prowadzi nas w swoim Kościele.

 

1. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska. Dziękujemy za dotychczasowe serdeczne przyjęcie i wspólną modlitwę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczynać się będzie o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 15.00 Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Zadbajmy o chrześcijański wymiar kolędy. Wspólna modlitwa niech będzie prośbą do Boga o błogosławieństwo dla rodziny.

Porządek kolędy w tygodniu od 09 do 14 stycznia 2011 r.:

  • ul. Urocza – poniedziałek, 09 stycznia;
  • ul. Macierzanki – wtorek, 10 stycznia;
  • ul. Pod urwiskiem, ul. Osowska, ul. Nektarowa, ul Miodowa bloki nr 125, ul. Moczarowa – środa, 11 stycznia;
  • ul. Kwiatów Polskich – czwartek, 12 stycznia;
  • ul. Andersena, ul. Mirtowa, ul. Bajkowa, ul. Guliwera, ul. Sezamkowa, ul. Miodowa nr 99-109, i ul. Miodowa (od ul. Andersena w stronę Gubałówki) – piątek, 13 stycznia;
  • ul. Miodowa (od nr 80 do Głębokiego) – sobota, 14 stycznia.

Terminarz kolędy dostępny jest w przedostatnim numerze biuletynu parafialnego „Okno” i na parafialnej stronie internetowej

2. Przez okres kolędy Msza św. w dzień powszedni będzie odprawiana o godz. 800, a biuro parafialne będzie nieczynne. Wszelkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

3. Zapraszamy dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 na jasełka wystawione przez dzieci.

4. Taca z dzisiejszych Mszy świętych niedzielnych przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii – zabezpieczenia przed wilgocią i grzybem ścian kościoła. Również ofiary złożone podczas kolędy po części przeznaczone będą na powyższą inwestycję. Za wszelką dotychczasową pomoc i zrozumienie dziękuję.

5. Za tydzień w niedzielę po Mszach świętych zbierane będą datki do puszki na potrzeby międzynarodowej organizacji katolickiej Kościół w Potrzebie – Kirche In Not. Bóg zapłać za pomoc.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

 

 

Proboszcz