Ogłoszenia duszpasterskie 07.12.2014 r. – II niedziela Adwentu

Adwent jest szczególnym czasem przygotowania na spotkanie z Panem Jezusem. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy wołanie Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, Jemu prostujcie ścieżki”. Nie wiemy, kiedy Pan przybędzie, ale jesteśmy wezwani do nawrócenia i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa.

1. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapraszamy na Roraty we wtorek i czwartek o godz. 630. Po wspólnej modlitwie rodzice dzieci pierwszokomunijnych zapraszają wszystkich na wspólne śniadanie do domu parafialnego. W Adwencie ze względu, że we wtorek i czwartek są roraty o 630 nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Msze św. w inne dni tygodnia są bez zmian.

2. W poniedziałek obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

3. Za tydzień, w niedzielę 14 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Biskup Nominat ks. prof. Henryk Wejman. Nauki będą głoszone podczas wszystkich Mszy świętych niedzielnych, a od poniedziałku do środy o godz. 1800. Polecamy modlitwie ten szczególny czas w naszym życiu religijnym.

 4. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

5. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• zmiana tajemnic Żywego Różańca, niedziela 07 grudnia, po Mszy św. o godz. 9.30.

• II rok przygotowania do bierzmowania, poniedziałek 08 grudnia, godz. 18.30;

• Koło Przyjaciół Radia Maryja, piątek 12 grudnia, godz. 19.00;

• schola muzyczna, piątek 12 grudnia, po Mszy św. w kościele;

• koło plastyczne, sobota 13 grudnia, godz. 11.00;

6. Dzieci, które chciałby zagrać w Jasełkach wystawianych w kościele proszę o zgłoszenie się, po Mszy św., do pani katechetki Teresy lub do zakrystii. Próba w sobotę, 13 grudnia o godz. 13.00 w domu parafialnym

7. Opłatki można nabyć w kościele we wszystkie niedziele Adwentu i w tygodniu po Mszach św. oraz w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.

8. Parafialny Zespół Caritas rozpoczął akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Nabywając świece na stół wigilijny wspieramy najbardziej potrzebujących. Wystawiony jest także kosz na dary, z których zostaną zrobione paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii. Prosimy o otwartość serca i na miarę możliwości wsparcie, poprzez ofiarowanie produktów spożywczych, proszków do prania, czy słodyczy dla najuboższych wśród nas.

9. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są datki na obiady dla najbardziej potrzebującej młodzieży i dzieci z naszej parafii, a także można jak co roku wesprzeć Międzynarodowa organizacja katolicka „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” („Kirche in Not”). Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będą na inwestycję parafialne. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz