Ogłoszenia duszpasterskie – 07.10.2012 r. – XXVII niedziela zwykła

„Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego”. Z dziecięcą ufnością warto przyjmować prawa Boga, bo one są po to, aby nie stała się nam krzywda. Czasem buntujemy się przeciw przykazaniom, jak dzieci przed nakazami rodziców. Jednak trzeba dostrzec, że nakazy Boga pokazują nam Jego wielką troskę o nas.

 

1. Zapraszamy w październiku na nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w sobotę, który odmawiany jest przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzić będą członkowie Żywego Różańca i Koła Przyjaciół Radia Maryja.

2. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• młodzież przygotowująca się do bierzmowania:

– I klasa gimnazjum w czwartek, 11 października o godz. 18.30;

– II klasa gimnazjum w środę, 10 października o godz. 19.00;

– III klasa gimnazjum w poniedziałek, 8 października o godz. 18.00 – I grupa, godz. 19.00 – II grupa;

• zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę 13 października o godz. 10.30;

• koło plastyczne w sobotę 13 października o godz. 11.00;

• Krąg Biblijny w środę 10 października o godz. 19.00. Obowiązek uczestnictwa, w ramach przygotowania do bierzmowania, ma młodzież z klasy II i III gimnazjum. Zapraszamy także wszystkich chętnych, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę religijną. Katechezy są skierowane do dorosłych i młodzieży. Jak w ubiegłych latach spotkania prowadzi pan Henryk Krzosek, który m.in. prowadzi w telewizji polskiej program katolicki „Słowo na niedzielę”.

  • Koło Przyjaciół Radia Maryja w środę 10 października o godz. 19.00

 

3. Zapraszam członków parafialnej rady duszpasterskiej na spotkanie we wtorek, 9 października o godz. 19.00, a rady ekonomicznej w czwartek 11 października o godz. 19.00 do domu parafialnego.

 

4. Młodzież i dzieci, które chciałby wykorzystać swoje talenty muzyczne, aby śpiewać i grać Panu Bogu zapraszamy do powstającej parafialnej scholii. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii po Mszy św.

 

5. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Wyraża się ona m.in. w modlitwie o powołania, ale także w pomocy w utrzymaniu lokalnego seminarium. Nasza parafia, tak jak i inne parafie naszej diecezji, zobowiązana jest do finansowego wsparcia Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i jeśli ktoś uzna za słuszne i chciałby wesprzeć szczecińskie seminarium to można złożyć w nich ofiarę i zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. Za wszelką pomoc i troskę o powołania już teraz serdecznie dziękuję.

 

6. Dzisiaj, w ramach rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia, po każdej Mszy św. zbierane są w przed kościołem ofiary do puszki, które zostaną przeznaczone m.in. na obiady dla biednych dzieci z naszej parafii oraz na wsparcie osób bezdomnych w naszej archidiecezji. Za wszelką pomoc Bóg zapłać.

 

7. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę podczas Mszy św. przeznaczone zostaną na cele inwestycyjne prowadzone przez parafię. Tego dnia, po Mszach św., zostanie również przeprowadzona zbiórka pieniędzy do puszki na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz