Ogłoszenia duszpasterskie – 07.04.2013 r – II niedziela wielkanocna

 

Zmartwychwstały Jezus uczynił wiele znaków wobec uczniów. Najważniejszym było nakierowanie spojrzenia ich duszy na Boże miłosierdzie, wobec którego nie można przejść obojętnie. Naszym zadaniem ma być teraz naśladowanie miłosiernego Boga w relacji z innymi ludźmi. Niech ta Eucharystia doda nam sił, abyśmy potrafili je skutecznie realizować.

 

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.

 

2. Jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele, jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy na Msze św., o godz. 18.00.

 

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

• możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

 

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klasy III gimnazjum w poniedziałek, 8 kwietnia o godz. 18.00 – pierwsza grupa i o godz. 19.00 – II grupa;

• młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klasy II gimnazjum w środę, 10 kwietnia o godz. 19.00;

• rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, wtorek 9 kwietnia o godz. 19.00 (obecność obowiązkowa, proszę zabrać ze sobą pieniądze);

• Katechezy Biblijne w środę, 10 kwietnia o godz. 19.00;

• Krąg Biblijny w czwartek 11 kwietnia po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym;

• Koło Przyjaciół Radia Maryja w piątek, 12 kwietnia o godz. 19.00;

• kółko plastyczne, 13 kwietnia (sobota) o godz. 11.00;

• schola dziecięca, 13 kwietnia (sobota) o godz. 13.15.

 

5. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12.30 zostaną przyjęci kandydaci do grona służby liturgicznej. Gratulujemy nowym ministrantom i ich rodzinom.

 

6. W niedzielę 14 kwietnia zapraszamy do wspólnej modlitwy na Msze św. imieninową ks. proboszcza Roberta o godz. 11.00. Polecamy solenizanta naszej modlitewnej pamięci.

 

7. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są datki do puszki na obiady dla potrzebujących dzieci i młodzieży z naszej parafii. W następną niedzielę tj. 14 kwietnia ofiary składane podczas Mszy św. przeznaczone będą na inwestycje parafialne. Za wszelka pomoc serdecznie dziękuję.

 

8. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, od tego roku, Tydzień Miłosierdzia obchodzony będzie w drugim tygodniu wielkanocnym, począwszy od Niedzieli Miłosierdzia Bożego, tj. 7 kwietnia. W związku z tym 14 kwietnia przeprowadzona zostanie po Mszach św. zbiórka do puszki dla ubogich.

 

9. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Szczególnie prośmy Boga za wstawiennictwem Matki Bożej o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz