Ogłoszenia duszpasterskie – 06.11.2011 r. – XXXII niedziela zwykła

 

Wierzymy, że Jezus wróci na ziemię. Dzisiaj postawmy sobie na poważnie pytanie o to, czy jesteśmy przygotowani na Jego przyjście, czy czuwamy?

 

1. „Modlitwa za żywych i zmarłych” jest jednym z siedmiu uczynków miłosierdzia co do duszy. Dlatego słuszna jest modlitwa za ludzi, którzy już dawno zmarli. Modlitwa za zmarłych tzw. „wypominki” w listopadzie w naszym kościele będą w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. Karty wypominkowe wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych członków rodziny, przyjaciół, znajomych

 

2. W listopadzie – miesiącu refleksji i zadumy nad życiem i śmiercią zachęcamy do ofiarowania za drogich nam zmarłych Mszy św. Magisterium Kościoła naucza, że ofiara Mszy św. jest najbardziej skutecznym sposobem modlitwy za osoby, które potrzebują oczyszczenia po śmierci. Kościół jest przekonany o nieskończonej wartości Mszy św., wypływającej z zasług Chrystusa. Znaczenie to dotyczy nie tylko samych uczestników Mszy św., ale także osób lub spraw, w intencji których jest ona odprawiana przez kapłana. Korzystajmy z tego wielkiego daru.

 

3. Trwają w naszej parafii, do piątku, „Misje u stóp Krzyża”. Są to dni medytacji, zamyślenia i czuwania zarówno całych parafii, jak również osób indywidualnych, trwających u stóp Krzyża – kopi najstarszego zachowanego na Pomorzu Zachodnim Krzyża Ottonowego z konkatedry w Kamieniu Pomorskim oraz przy Relikwiach Drzewa Krzyża Świętego w Relikwiarzu z Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Boskiej Bolesnej w kaplicy Brzozdowieckiej w konkatedrze w Kamieniu Pomorskim. Zapraszamy do czuwania, modlitwy w cieniu Krzyża. Szczegółowy plan misji jest na stronie internetowej.

 

4. 11 listopada w Święto Niepodległości Msza św. w naszym kościele o godz. 18.00.

 

5. Zmiana tajemnic Różańca Świętego dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30. Natomiast po wszystkich Mszach św. niedzielnych zbierane są do puszki datki na obiady dla potrzebujących dzieci z naszej parafii.

 

6. Spotkania formacyjne:

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. – 7 listopada (poniedziałek), godz. 18.30 w domu parafialnym;
  • III klasa gimnazjum – 10 listopada (czwartek), godz. 18.30 w domu parafialnym;
  • Zbiórka kandydatów na ministranta – 13 listopada (sobota), godz. 10.00 w domu parafialnym;
  • Zbiórka ministrantów – 13 listopada (sobota), godz. 11.00 w domu parafialnym.

 

7. Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w przyszła niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30.

 

8. Za tydzień, taca z niedzieli przeznaczona jest na parafialne cele inwestycyjne. Dziękuję za wszelkie dotychczasowe wsparcie modlitewne i finansowe.

 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W obecnym biuletynie parafialnym „Okno” znajdziemy m.in. odpowiedź na pytanie „Co to jest Msza św. gregoriańska?”

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz

 

Słowo Pasterskie Abp. Metropolity na 6.11.2011