Ogłoszenia duszpasterskie – 06.10.2013 r. – XXVII niedziela zwykła

1. W październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiany będzie przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzić będą członkowie Żywego Różańca i Koła Przyjaciół Radia Maryja. Natomiast w sobotę odmawiać będziemy Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny. W sobotę 12 października przeżywać będziemy w jedności z papieżem Franciszkiem Dzień Maryjny. Zapraszamy w sobotę do wspólnej modlitwy i czuwania od godz. 18.00. Dzisiaj po Mszach św., będzie można na placu przed kościołem, u Pań z Żywego Różańca nabyć różaniec Siedmiu Boleści NMP.

 

.2. Inne nabożeństwa w naszym kościele:

• nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30;

• dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, poniedziałek 07 października o godz. 18.00;

• III rok przygotowania do bierzmowania, środa 09 października o godz. 18.30;

• spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja, piątek 11 października o godz. 19.00;

• zbiórka kandydatów na ministrantów, sobota 12 października o godz. 10.30. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą jeszcze zapisać się po Mszy św. w zakrystii kościoła;

• koło plastyczne, sobota 12 października o godz. 11.00;

• próba scholii muzycznej, sobota 12 października o godz. 13.00. Zapraszamy młodzież i dzieci, które chciałby wykorzystać swoje talenty muzyczne, aby śpiewać i grać Panu Bogu zapraszamy do parafialnej scholii. Zainteresowanych zapraszamy do zgłaszania się po Mszy św. do Pani Wiolety – organistki;

• dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej mają próbę śpiewu każdej niedzieli 15 min przed Mszą święta dziecięcą.

Całoroczny harmonogram spotkań przygotowujących do sakramentu I Komunii Świętej i Bierzmowania umieszczony jest na parafialnej stronie internetowej i w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno”.

4. Zapraszamy na spotkanie autorskie z poetą Zbigniewem Smoczkiem, który będzie promował nowy tom poezji religijnej „Pan mówi do nas szeptem”. Inscenizacja wierszy w wykonaniu dzieci z naszej parafii odbędzie się dzisiaj po Mszy św. dziecięcej o godz. 12.30. Będzie możliwość nabycia nowego tomu poezji wraz z dedykacją autora.

5. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i jeśli ktoś uzna za słuszne i chciałby wesprzeć szczecińskie seminarium to można złożyć w nich ofiarę i zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. Za wszelką pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

6. Dzisiejszej niedzieli na placu przed kościołem zbierane są datki na obiady dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej parafii, a także na pomoc dla ofiar konfliktu zbrojnego w Syrii. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę podczas Mszy św. przeznaczone zostaną na cele inwestycyjne prowadzone przez parafię. Dziękuję za wsparcie materialne.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz